Şüpheli Kadın Ölümlerinde artışlar ile kutlama yapmak gereksiz değil mi?.

2018 yılında Türkiye’de; şiddetten yüzü gözü dağılmış biçare kadınların sayılarının oldukça fazla olduğu, kadın- kız çocuk ölümlerinin arttığı İstatistik raporlarla belgelenmiş vakalar var iken, Göl kenarı, Yol kenarı, Köprü altı, Issız sokak, Apartman girişi, Baraj gibi yerlerde ölü bulunan kadınların haberleri her geçen gün artarken DÜNYA KADINLAR GÜNÜ kutlaması yersiz değil mi?

Biliyor musunuz ? Bu sene öldürülen 440 kadının 131'i şüpheli olarak kayıtlara geçti ve failleri bulunamadı.

Kadın ölümlerinin% 40 ı Ateşli Silah ile, % 21 i tespit edilemeyen şekilde,% 18 i Kesici Alet ile,% 6 ısı Boğularak, % 4 ü Yüksekten Düşme ile,%3 ü Şüpheli Ölüm,%3 ü Darp ile,% 2 si Asılarak,%1 i Sert Cisimle,%1 i Yakılarak,%1 i İşkence ile olduğu 2018 istatistik kayıtlarından anlaşılmakta.

Cinsel şiddete uğrayan 317 kadın 2018 yılında kamuya açık alanlarda veya toplu taşımalarda tanımadığı erkekler tarafından mağduriyete uğramış.  Raporlardan da anladığımız şekilde, kadınlara yönelik ne cinsel şiddet, ne istismar ne de saldırılarda azalma var.

KORKUNÇ GERÇEK ŞÜPHELİ ÖLÜMLERDE ARTIŞ

2018 yılında kadınların şüpheli ölümlerinin de arttığının vurgulandığı raporlarda öldürülen 440 kadının 131'i şüpheli olarak kayıtlara geçti ve failleri bulunamadığı belirtilmiştir. Ve bizler KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI yapıyoruz.

2018 yılında Sevgi Evleri, Çocuk Yuvaları, Kız Yetiştirme Yurtlarında, Kurslarda, okullarda, iş yerlerinde ise 1. 217 çocuğun olduğu ve 260 çocuğun da öldürüldüğünü şikâyetlerin çok azından bilinmekte.

Ne yazık ki; kız çocuklarına cinsel istismar, taciz, şiddet, eziyet, kötü muamele ve hakarette bulunanların sayılarının suçu bildirmeme, ört bas etme, korkutup itiraf ettirmeme gibi durumlardan ötürü nicelerinin sayılarını bilmiyoruz duymuyoruz bile. Hemcinslerim düşünelim lütfen! Neyi kutluyoruz?

 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner199

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83