Asayiş:
Bakış Açısı İkinci Cesedi De Çıkarttı
Konya’da 2003 yılında Fatih Karagöz'ün kayıp olmasından sorumlu tutulan ve şahsın yakınları tarafından kaçırılıp 20 saat boyunca işkence görmesine rağmen konuşmayan katil zanlısı, olaydan 10 yıl sonra suçunu itiraf ederek, 2 kişiyi öldürdüğünü söyledi. Konya polisi, Şener Şen ve Cem Yılmaz'ın 'Av Mevsimi' filmindeki 'bakış açınızı değiştirin' ifadesinden yola çıkarak olayı aydınlattı.

Edinilen bilgiye göre, 4 Mayıs 2003 tarihinde Konya'nın Seydişehir ilçesinde işlettiği gazino için alışverişe giden Fatih Karagöz (35) ortadan kayboldu. O günden sonra Karagöz’den bir daha haber alınamazken, otomobili Hadim ilçesinde yanmış şekilde bulundu. Bir yıl sonra 15 Haziran 2004 tarihinde Seydişehir’de yine bir gazino işleten Hürrem Uslu da (35) ortadan kayboldu. Uslu’nun otomobili de kaybolmasından 5 ay sonra Antalya'nın Manavgat ilçesinde 2003 yılında kayıp olan Fatih Karagöz'ün ailesinin evinin yakınlarında terk edilmiş olarak bulundu.

BAKIŞ AÇISINI DEĞİŞTİRDİLER

2003 ve 2004 yıllarında yapılan çalışmalarda da Karagöz'ün Hürrem Uslu ve adamları tarafından, Uslu'nun ise Karagöz'ün yakınları tarafından öldürülüp cesetlerinin yok edildiği düşünüldü. Karagöz'ün yakınlarının da Uslu'nun ortağı olan Bünyamin K'yi polis kılığında kaçırarak 20 saat işkence yaptığı ortaya çıktı. Bünyamin K, "Bir gün yaşayıp her gün ölmektense, bir gün öl her gün yaşa" diye öğüt veren Uslu'nun sözünü dinleyerek ayaklarından asılarak yapılan işkencelere dahi dayandı. Konya Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Uslu'nun otomobilinin Kargöz'ün ailesinin bulunduğu bölgeye terk edilmesinin yanlış yönledirme yöntemi olduğunu düşünerek dosyaya başlamadan önce izledikleri Av Mevsimi filmindeki Cem Yılmaz'ın 'bakış açısını değiştirin' uyarısını kullandı. Sürekli bakış açısını değiştiren dedektifler, Bünyamin K'nin Uslu'yu öldürdükten sonra Karagöz'ün ailesi öldürmüş süsü verdiğinden hareket etti. Gözaltına alına Bünyamin K, 3 günlük sorgunun ardından cinayetleri itiraf etti.

İKİNCİ CESET DE BULUNDU

Bünyamin K, Hürrem Uslu'yu öldürüp cesedini gömdüğünü, aracını da Karagöz'ün ailesinin bulunduğu bölgeye terk ettiğini söyledi. Bünyamin K'nin gösterdiği yerde Uslu'ya ait kemikler çıktı. Fatih Karagöz'ü de Uslu'nun öldürüp, kendisinin gömdüğünü anlatan Bünyamin K, Çumra ilçesine bağlı Avşüren Yaylası'ndaki dağın eteğini gösterdi. Polis kepçe yardımıyla Bünyamin K'nin gösterdiği yerde 2 gün arama yaptı ancak Karagöz'ün gömüldüğü yeri bulamadı. Bünyamin K'nin kendilerini yanlış yönlendirdiğini düşünen polis yine bakış açısını değiştirip karşı kısımda arama çalışmalarına başlarken, cezaevinde bulunan ve cesedin gömülmesine yardım eden kardeşi Abdullah K'yle görüştü. Abdullah K. de cesedi Bünyamin K'nin gösterdiği yerin karşısında olduğunu söyledi. Yapılan aramalarda Fatih Karagöz'e ait olduğu düşünülen insan iskeleti Bünyamin K'nin gösterdiği yerin karşısında bulundu.

Bünyamin K. geçtiğimiz Cumartesi günü çıkarıldığı mahkeme tarafından kasten adam öldürme suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya’da 1 ton bakır kablo çalan 2 hırsız...
Antalya’nın Alanya ilçesinde bir iş yerinden 1 ton 300 kilogram bakır kablo çalan 2 şüpheli jandarma...

Haberi Oku