Asayiş:
Huzurlu sokaklar: 35 kişiye ceza yazıldı
Ülke genelinde son dönemlerde artış gösteren özellikle kavşaklar, parklar ve kamuya açık kentsel mekanlarda çocuklar başta olmak üzere bazı kişilerin araç camı silmek ya da insanları taciz ederek para vermeye zorlamak, mendil, çiçek, hediyelik eşya satışı yapmak veya dilenmek suretiyle toplumun huzur ve güvenliğini tehlikeye düşürdükleri belirtilerek “Huzurlu Sokaklar Uygulaması” gerçekleştirildi. 81 İlde olduğu gibi Antalya’da da eş zamanlı olarak “Huzurlu Sokaklar Uygulaması” yapıldı. Antalya Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen uygulamada Emniyet Müdürlüğü Asayiş, Yabancılar, Çocuk, Trafik Denetleme, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri başta olmak üzere diğer birim ve İlçe Emniyet Müdürlüklerinden personel takviyesi ile Belediyeler ve İl Göç İdaresin personeli ile birlikte toplam 312 personel ve bu personellerden oluşturulan 95 ekip 20 bölge, 95 noktada uygulama yaptı.

Uygulamada, bin 106 kişinin sorgulaması yapılırken, aranan 1 kişi yakalandı. Kabahatler Kanunu’nun 37. Maddesi’nden (Çevreyi Rahatsız Etme) 7 şahsa, Kabahatler Kanunu’nun 33. Maddesi’nden (Dilencilik) 23 şahsa, Karayolları Trafik Kanunu’nun 68. Maddesi’nden (Trafiği Tehlikeye Sokmak) 5 şahsa olmak üzere toplam 35 şahsa 7 bin 608 TL idari yaptırım kararı uygulandı.

Ayrıca uygulamalarda, 2 işyerine ruhsatsız faaliyet göstermekten işlem yapılırken, Suriye Uyruklu 2 şahsa da tebligat yapıldı.
banner111
Anahtar Kelimeler
Antalya

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Saniye saniye aracın benzinle yakılma anı
Antalya’da hafif ticari araç motosikletli bir kişi tarafından önce kaldırım taşı ile camı kırıldı...

Haberi Oku