Asayiş:
Kadın avukatı bu defa kalın saç ile güçlendirilmiş kapı bile durduramadı
Jandarmadan destek aldı 

Geçtiğimiz günlerde Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün talimatını yerine getirmek üzere müvekkilinin işlettiği çadırlı kamp alanına girmek için kilitlenen bahçe kapısını cıvata keskisi ile açmaya çalışırken bitişikteki otelin genel müdürü tarafından engellenme görüntüleri çok konuşulan avukat Özlem Dörtkardeşler, dün yine kararı uygulamaya gitti. Kemer İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerin işlem güvenliği için tedbir aldığı görülürken, jandarma tim komutanının “Resmi bir işlem yapılacak, sayın Valimizin emri var, kimse engel olmaya kalkışmasın” uyarısı üzerine komşu otel görevlileri ve kiracı şirketin avukatı “İçeriye girecek kişilerden şikayetçi olacağız. Girenlerin kimliklerini istiyoruz” diye itiraz etti ve tutanak tutulmasını istedi. 

Takviye ile güçlendirilmiş kapı açıldı avukat çimlerde stres attı. 

Daha önce önünde olaylar çıkan kapının üzerine gerilmiş olan branda kaldırıldığında, tel örgünün üzerine kalın sacdan takviye yapıldığı görüldü. Avukat Özlem Dörtkardeşler, beraberinde getirdiği demirci ustası ve işçilerle kapının bağlandı demirlerini kestirerek otele girdi. Demirci ustası ve işçiler, jandarmaların korumasında çit çekme işlemini başlatırken, avukat Özlem Dörtkardeşler’in çimler üzerinde yürüyerek stres attığı görüldü. 

Otel ile Milli Parklar’a ait çadırlı kamp alanı daha önce tek şirket tarafından işletilirken Milli Park alanına taşan yüzme havuzu ve açık restoranın bir bölümünün içinden geçen çitten müşterilerinin rahatsız olduğunu söyleyen otel yöneticileri akşam saatlerinde işleme engel olup çitleri yıkmaya kalkışınca, ek jandarma komando birliği olay yerine sevk edildi. Çit çekme işlemi sabaha karşı 04.30 sıralarında sona erdi. Avukat Özlem Dörtkardeşler, “Milli Parklar ile müvekkilim şirket arasında Ocak ayında yapılmış protokole göre 3 ay içinde Milli Parklardan kiralanan alanı otelin bulunduğu parselden ayırma zorunluluğumuz var. Çiti çekmediğimiz taktirde kira sözleşmemizin feshedilmesi söz konusu. Ocak ayından beri defalarca ayırma işlemini gerçekleştirmek için çit çektik, her seferinde bu çit kaldırıldı. Hatta bir keresinde çitler haczedildi. İşlemin sezona denk gelmesinin sorumlusu biz değiliz. Otelin sahille bağlantısının kesildiğini söylüyorlar oysa otelin kapısından çıkınca denize ulaşılan bir yol var ve herkes o yolu kullanıyor” diye konuştu. 

banner111
Anahtar Kelimeler
Avukat

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner199

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya’ya otomobille uyuşturucu getiren şüpheliler...
Antalya’nın Alanya ilçesinde polisin durdurduğu araçta bir miktar esrar ve metamfetamin ele geçirildi....

Haberi Oku