Bölge:
‘15 Temmuz tiyatro değil'

 Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nın düzenlediği Yeni Türkiye Buluşmaları Konferans Dizisi, "15 Temmuz Demokrasi Mücadelesi" konusuyla Antalya'da yapıldı. AKM Perge Salonu’nda gerçekleşen Siyaset Bilimci Dr. Murat Yılmaz'ın oturum yöneticiliğini yaptığı konferansa konuşmacı olarak AK Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Vedat Bilgin, Yrd. Doç. Dr. Yasemin Abayhan ve Yazar Harun Kaban katıldı. Konferansa Antalyalılar yoğun ilgi gösterdi.

TÜRKİYE'NİN HARİTASI DEĞİŞTİRİLMEK İSTENİYOR
AK Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Vedat Bilgin, 15 Temmuz’da Türkiye’nin demokrasi ve bağımsızlık mücadelesi verdiğini belirterek, “15 Temmuz’da darbe yapmaya kalkan, Türk halkına doğrudan saldıran ve Cumhurbaşkanımızı hedef haline getiren kadro, bir cemaat değil, doğrudan doğruya bir istihbarat örgütünün desteği ile hareket eden hainler ve devşirilmişler topluluğudur” dedi. 
Prof. Dr. Bilgin, Ortadoğu’da sınırların yeniden çizilmek istendiğine dikkat çekerek, “Onların çizmek istedikleri haritaya Türkiye itiraz ediyor. Çünkü bu haritada Türkiye'nin sınırları değiştirilmek isteniyor. İşte biz 15 Temmuz darbe girişiminde sadece devşirilmiş hain bir gruba karşı mücadele etmekle kalmadık, bu Ortadoğu haritasını yeniden şekillendirmek isteyen Batı sistemine karşı da demokrasi ve bağımsızlık mücadelesi verdik” diye konuştu.
15 TEMMUZ BİR TİYATRO DEĞİLDİR
15 Temmuz Demokrasi Mücadelesini sosyolojik olarak ele alan Yrd. Doç. Dr. Yasemin Abayhan da şunları söyledi: “15 Temmuz bir gerçektir, tiyatro değildir. Şimdiye kadar sadece iki kere; biri Almanya diğeri Sovyet Rusya olmak üzere sadece savaşlar sırasında meclisler bombalanmıştır. Resmi olarak savaşın devam etmediği bir ülkede tiyatro olsun diye meclis bombalanmaz.” Bir gecede 246 kişinin öldüğünü ve yaklaşık 2 bin 200 kişinin yaralandığını belirten Abayhan, "Burada gerçeklik dışında bir şeyden bahsetmek söz konusu olamaz” dedi. 
İÇ SAVAŞ ATLATILDI
Darbe girişimi anında yaşadıklarını aktaran Yazar Harun Kaban ise 15 Temmuz'da bir iç savaş atlatıldığını vurguladı. Kaban, tekrar yapılacak olan girişimleri önceden tahmin ederek, bu girişimlere asla izin verilmemesi gerektiğine dikkat çekti.
banner111
Anahtar Kelimeler
15 Temmuz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Büyükşehir Belediyesi’nden Kılıçdaroğlu’na...
Antalya Büyükşehir Belediyesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir televizyon programında...

Haberi Oku