Bölge:
AKDENİZ EDAŞ'TAN G-20 ZİRVESİ HAZIRLIĞI

 AKDENİZ EDAŞ, Serik ilçesi Belek-Kadriye bölgesinde yapılacak zirve için trafo merkezinden alternatif besleme sağlanması ve aydınlatma şebekelerinin yenilenmesi için çalışma başlattı. TEİAŞ’ın bölgeye yeni trafo merkezi tesis etmesinin ardından AKDENİZ EDAŞ tarafından bu merkezde dağıtım kablolarının ve dağıtım merkezlerinin tesisine başlandığı belirtildi. 

Dünya nüfusunun yüzde 66'sı, ekonomisinin ise yüzde 90'ına sahip 20 ülke liderinin bir araya geleceği 10'uncu G-20 Zirvesi, dönem başkanlığını üstlenen Türkiye'nin ev sahipliğinde, 15-16 Kasım tarihlerinde Antalya'nın dünyaca ünlü turizm beldesi Belek'te yapılacak.

“ÇALIŞMA PROJE BEDELİ 16 MİLYON TL”

Çalışmalar hakkında bilgi veren AKDENİZ EDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, Dışişleri Bakanlığı koordinatörlüğünde olağanüstü, çok detaylı bir hazırlık çalışması yürütüldüğünü söyledi. Güvenlik önlemlerinin ve tedbirlerin en üst seviyede olduğunu belirten Yiğit, "Valilik nezdinde sık sık tüm kurum yöneticileri bir araya geliyor. Bizler de AKDENİZ EDAŞ olarak elimizden geleni yapıyoruz. Dünya liderlerinin katılacağı bu toplantıda enerji konusunda herhangi bir aksilik yaşanmaması için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bölgeye trafo merkezinden alternatif besleme sağlanması ve aydınlatma şebekelerinin değiştirilmesi için çalışma başlattık. Bu çalışmaların proje bedeli 16 milyon TL. Türkiye'nin bu önemli organizasyondan alnının akıyla çıkması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" diye konuştu.
banner111
Anahtar Kelimeler
AkdenizEdaşG20

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Çalıştığı tuvalet önünde kalp krizi geçirip...

Haberi Oku