Bölge:
ALEYNA'DAN 2 GÜNDÜR HABER ALINAMIYOR

 Antalya’nın Kepez ilçesinde ikamet eden 3 çocuk sahibi Necmettin Yavuz (36), iki gündür kayıp olan çocuğunun ardından gözyaşı döküyor. Sibel ve Necmettin Yavuz çiftinin 14 yıllık evliliklerinden Aleyna Rabia (10), İlayda Şeyma (7) ve Sümeyye Sibel (5) isminde 3 çocuğu dünyaya geldi. Çiftin evlilikleri, Sibel Yavuz'un bir alacak verecek meselesi nedeniyle alacağını zorla tahsil etmeye kalkışmasının ardından gasp suçundan cezaevine girmesiyle sarsıldı. Anneleri cezaevine giren çocuklar ise babalarıyla birlikte yalnız kaldı.

Baba Necmettin Yavuz, dün öğle vakitlerinde markete simit almaya giden 10 yaşındaki kızı Aleyna Rabia’nın bir daha geri dönmemesiyle yıkıldı. Sokaklarda 2 gündür kızını arayan Yavuz, karakola giderek kayıp ihbarında bulundu. Bu süre içerisinde cezaevindeki eşinin son çıkan yasayla serbest kaldığını öğrenen Yavuz, kızının annesiyle birlikte kaçmış olacağından da şüphelendiğini söyledi.

“Annem gelmezse evi terk ederim”

Eşiyle ayrılma kararı aldıklarını da belirten Necmettin Yavuz, “Kızım öğlen markete gitti geri gelmedi. Eşim daha önce bir olaydan cezaevine girmişti. Yeni yasayla birlikte tahliye oldu. Çıkış yapmış ama bana haber vermedi. Ayrılma kararı almıştık. Çocuğum kaybolunca dünyam yıkıldı. Eşim mi götürdü, başkası mı götürdü, kayıp mı oldu? Bilmiyoruz. Eşime sesleniyorum, çocuğum sendeyse ara beni bilgilendir. En azından içim rahat etsin. Markete simit almaya gitmişti. Her sabah giderdi. İki çocuğumla perişan halde kaldım. Aleyna zeki ve akıllı bir çocuktu. Bana çok düşkündü. ‘Baba, annem gelmezse kaçarım evden. Annemle bir daha kavga etmeyin’ dedi. Ondan korkuyorum annesi gelmeyince mi kaçtı acaba. Annesi mi götürdü onu da bilmiyorum. 'Nereye gideceksin sen küçük çocuksun' dedim söz verdim bir daha annesine karışmayacağımı söylemiştim” diye konuştu.
7 yaşındaki İlayda ise annesi ve ablasına duyduğu özlemi bir defter sayfasına resmetti. Bir el çizen küçük İlayda, elin parmakları üzerine de annesinin ve ablasının isimlerini yazdı.


banner111
Anahtar Kelimeler
Kayıp

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Otomobil içerisindeki kadının yüzüne tekme
Antalya’da bir kişi, tartıştığı kadını araç içerisinde tekmeleyerek darp etti. O anlar vatandaşın...

Haberi Oku