Bölge:
Antalya'nın son FETÖ bilançosu

 15 Temmuz Cuma gecesi yaşanan ve başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin ardından tüm yurtta olduğu gibi Antalya'da da FETÖ/PDY üyelerine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 2 bin 186 kişi hakkında adli işlem yapıldı. Antalya ve ilçelerinde şu ana kadar, bin 886 kişi hakkında idari soruşturma başlatılırken, bin 130 kamu personeli görevden ihraç edildi. Soruşturmalar kapsamında bin 105 kişi tutuklanırken, 86 kişi gözaltında, 210 kişi ise firarda yada yakalanması için çalışılıyor,

210 Emniyet Personeli hakkında işlem yapıldı

Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, darbe girişimi sonrasındaki operasyonlarda Emniyet Müdürlüğü bünyesinde toplam 210 personel hakkında işlem başlatılırken, 117 personel meslekten ihraç edildi, 94’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde ise 65 personel hakkında adli işlem yapılırken aralarında 3. Piyade Er Eğitim Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ahmet Yurdagül, Burdur Garnizon Komutanı Piyade Albay Metin Karagöz'ün de bulunduğu 17 askeri personel tutuklandı.

62 Hakim ve Savcı tutuklandı

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Antalya ve ilçelerindeki adliyelerde görevli toplam 90 hakim ve savcı hakkında işlem başlatıldı. Bunlardan 62'sii tutuklanarak cezaevine gönderildi. 17 hakim ve savcı denetimli olarak serbest bırakıldı. 5 hakim ve savcı başka ile teslim edilirken, 6 hakim ve savcı ise firarda ve yakalanması için çalışılıyor.

En yüksek sayı Milli Eğitim'de

Görevden uzaklaştırmada en büyük sayı ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde gerçekleşti. Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'nce büyük çoğunluğu öğretmen olmak üzere toplam 794 personel idari işlem başlatıldı. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 640 personel meslekten ihraç edilirken, 139 personel görevden uzaklaştırıldı, 15 personelde emekliliği sevk edildi.

Diğer kamu kurumları

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında diğer kamu kurum ve kuruluşlarında da çok sayıda açığa alma işlemi gerçekleştirildi. İl Müftülüğü'nde 49, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde 1, Gelir İdaresi Başkanlığı'nda 17, Defterdarlık'ta 4, KOSGEB’te 5, Tapu ve Kadastro'da 5, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nde 4, Sağlık Müdürlüğü'nde 6, Kamu Hastaneleri Birliği’nde 38, Halk Sağlığı’nda 7, SGK’da 14, İşKur’da 3, Batı Akdeniz Gümrük Müdürlüğü’nde 2, TRT’de 1, Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü’nde 12, Kredi Yurtlar Kurumu’nda 8, Türk Telekom Güney Müdürlüğü’nde 6, DHMİ’de 4, İller Bankası’nda 3, Devlet Senfoni Orkestrası’nda 4, Polis Moral Eğitim Merkezi’nde 3 kamu görevlisinde bulunduğu toplam bin 130 personel meslekten ihraç edildi.

Antalya’daki Belediyeler

FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi ve 19 ilçe Belediyesi’nde 109 personel hakkında idari işlem başlatıldı. 15 personel görevden ihraç edilirken, 93 personel açığa, 1 personel ile emekliliğe sevk edildi.

banner111
Anahtar Kelimeler
FETÖ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

14 yaşındaki genç motosiklet kazasında öldü

Haberi Oku