Bölge:
ANTALYA NÖBETE BÖYLE DEVAM EDECEK

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz darbe girişimi gecesi davetiyle başlayan demokrasi nöbetleri 27’nci gününde sona erdi. 

15 Ağustos darbe girişimi gecesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetiyle meydanlara dökülen ve tam 27 gündür devam eden 'Demokrasi Nöbeti' yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile sona erdi. 27 gündür Türkiye'nin her yerinde kadın erkek, yaşlı genç demeden sabahlara kadar nöbet tutanlara Antalyalılar da duyarsız kalmadı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, 3'üncü Piyade Eğitim Tugayı ve Antalya Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Ak Parti, CHP ve MHP belediye meclis üyeleri ve vatandaşların katıldığı nöbette son günde de meydan tıka basa doldu. Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanda bekleyen kalabalığa 3. Piyade Eğitim Tugayı Akdeniz Bölge Bando Komutanlığı mini bir konser verdi.
Meydana kurulan dev ekranda Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara hitabını meydandaki kalabalık birlikte canlı olarak izledi.
“Millete hainlik etmeyen kimseyle devlet uğraşmaz”
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, meydan da yaptığı konuşmada meydanların dolu olmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Karaloğlu, hukuksuz hiçbir şey yapmayacaklarını da belirterek “Bundan sonra milletimiz adına hepimizi heyecanlandıran bir manzaraya kavuştuk. Siz yapacağınızı yaptınız şimdi sıra bizde. Biz ne yapacağız biraz önce Cumhurbaşkanımız Erdoğan talimatı verdi. ‘Hainleri temizleyin ama hukuktan ayrılmayın’ dedi. O zaman bizde bu hainleri Antalya’dan ve her yerden temizleyeceğiz. Hukuktan ayrılmayacağız. Bu millete hainlik etmeyen hiç kimseyle devlet uğraşmaz yaşam biçimi ne olursa olsun uğraşmaz. Toplum içinde fitne çıkaranlara aldırış etmeyin. Bunları bize bildirin” dedi.
Başkan Türel ise “Bundan sonra nöbetler işlerimizde evlerimizde sokaklarda caddelerde arabalarımızda devam edecek. Su uyur düşman uyumaz. Hep birlikte teyakkuz halinde olacağız. Bugün meydan da Türkiye tablosu vardı. Antalya gerçekten Türkiye’ye örnek oldu” dedi.

Nöbetler evlere asılan bayraklarla devam edecek
AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, 15 Temmuz'da başlayan demokrasi nöbetinin 27 gün aralıksız devam ettiğini belirterek katılanlara teşekkür etti. Titiz bir çalışma ile hainlerin temizlendiğini belirten Sümer, demokrasi nöbetlerinin sona ermesinin ardından evlere asılan Türk bayrakları ile devam edeceğini vurgulayarak şöyle konuştu:
“Bundan sonra nöbet tuttuğumuzu nasıl göstereceğiz? Evlerimizi bayraklarla süsleyeceğiz. Herkes evinin balkonuna, evinin bir köşesine şanlı Türk bayrağını asacak. Bizim nöbette olduğumuzu dosta güven düşmana korku salacağız. Biz ayaktayız, uyumuyoruz diyeceğiz. Bu akşamdan itibaren evlerimize döndükten sonra bu nöbet bitiminden sonra herkes evlerine bayrakları assın bayrakları olmayanlara da biz temin edeceğiz" dedi.
Kalabalık nöbetin sona erdiğinin duyurulmasının ardından dağılmaya başladı.

banner111
Anahtar Kelimeler
Demokrasi Nöbeti

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Bu da korona indirimi
Antalya’da yeni açılan iş yerinin indirim kampanyasını duyan vatandaşlar, izdiham oluşturarak mesafe...

Haberi Oku