Bölge:
AOSB'DE İKİNCİ DÖNEM EĞİTİMLERİ BAŞLADI

 Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü 2016 yılı eğitim programının ikinci dönemi Kobilerde Markalaşma ve Marka Yönetimi Eğitimi ile başladı. Aralık ayına kadar sürecek ikinci dönemde, bölge çalışanlarına yönelik TSE Kalite, Yalın Üretim, Dış Ticaret, İşaret Dili Eğitimi gibi 26 farklı eğitim verilecek. Kişisel ve mesleki gelişimi kapsayan eğitimlerin sonunda bölge çalışanlarına toplam 2 bin sertifika dağıtılması hedefleniyor.

764 sertifika dağıtıldı

Şubat ayında başlayıp Haziran ayında son bulan birinci dönemin hedeflenen düzeyde tamamlandığını belirten Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “Birinci dönemde 22 eğitim programına 107 firmadan 530 kişi katıldı ve bu kişilere toplam 764 adet eğitim katılım sertifikası dağıtıldı. 5 aylık sürecin 67 günü, yani neredeyse yarısı eğitim ile değerlendirildi. Bu demek oluyor ki her iki günde bir bölgemizde bir eğitim faaliyeti gerçekleşti. Olmazsa olmazlarımızın ilk sırası her zaman eğitime ait. Çünkü günümüzde üretimin belirleyicisi bilgi, kaliteli ve kesintisiz üretimin anahtarı ise bilgiyi doğru kullanabilme yetkinliğidir. Antalya OSB yönetimi olarak geleceğe yapılacak en büyük yatırımın eğitim olduğunu düşünüyor, bu çerçevede bölgemizdeki tüm çalışanların doğru bilgiye ulaşabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Memnuniyet oranı yüzde 95

Birinci dönem eğitim programlarının memnuniyet oranının yüzde 95 olarak ölçüldüğünü ve söz konusu eğitimler sayesinde bölgenin tasarruf ettiğini söyleyen Bahar, “Uzmanlar tarafından hazırlanan hizmet içi eğitim maliyeti analizi raporuna göre, birinci dönem eğitimlerimizin bölgeye sağladığı çarpan etkili toplam girdi tasarrufunun 368 bin TL olduğu tespit edilmiştir. Yani çalışanlarımız bilgiye ulaşmakla kalmamış, firmalarımızın hizmet içi eğitim bütçelerinden tasarruf etmesi de sağlanmıştır. Ayrıca kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması, bu sayede de firmalarımızın marka değerinin artmasının önü açılmıştır” şeklinde konuştu.

Firma sayısı iki kat arttı

Eğitimlere katılan firma sayısının geçen yıla oranla iki kat artığına dikkat çeken Bahar, “2015 yılında gerçekleştirilen 26 eğitime 53 firma katılırken bu yıl katılımcı firma sayısını iki katına çıkararak 107 firmaya ulaştık. Bu başarıyı eğitim yaygınlaşması ve bir kültür haline dönüşmesi yolunda atılmış önemli bir adım olarak görüyorum. Bölgemizde görev yapan her bir bireyin bilgi ve iletişim çağının gereksinimlerine sahip olması bizler için çok önemli. Doğru bilgiye sahip, bilgiyi doğru kullanabilen kadrolar ile çalışmanın hem firmalarımıza hem de ülke ekonomisine sağlayacağı katkılardan mahrum kalmamak için eğitime gereken desteği her koşulda sağladık ve sağlamaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Eğitimleri sanayiciler belirledi

İkinci dönem eğitim programlarının ilk dönemde olduğu gibi yine sanayicilere sorularak belirlendiğini aktaran Bahar, “Bizler eğitim vermekten ziyade doğru eğitimi vermek istiyoruz. Çalışanlarımıza, dolayısıyla da firmalarımıza fayda sağlamayacak sınıfların oluşturulması zaman kaybı ve kaynak israfı olacaktır. Bu nedenle 26 eğitimin tamamını firmalarımızın ihtiyaç duyduğu konular üzerinden oluşturduk ki zamanı ve bilgiyi, doğru bir şekilde ve yerinde kullanabilelim” diye konuştu.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Korona virüs kekik yağı satışlarında patlamaya...

Haberi Oku