Bölge:
Atık yağlar elektrikli bisiklete dönüştü
Kumluca Anadolu Lisesi tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle tören düzenlendi. Törene, Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Sungur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından resim ve şiir yarışmasında dereceye öğrencileri ödülleri verildi. Kumluca Anadolu Lisesi Müdürü İsmet Erarslan, “Gezegenimizde çevremiz giderek kirleniyor. Yaşanılır bir çevre için hep birlikte çevremizi korumak için mücadele etmeliyiz” dedi.

Çevre Koruma ile ilgili okuldaki çalışmanın sorumluğunu üstlenen Kimya Öğretmeni Humay Sayan, “öğrencilerime atıkların çöp olmadığını geri dönüştürülebileceğini anlatırken atık yağların çöp depolama alanları da sık sık yangınların çıkmasına, lavabo borularına yapışarak tıkanmasına sebep olduğunu ve atık su arıtma tesislerine zarar vererek belediyelerimizin işletme maliyetlerini artırıyor. Bunun için 5 yıl önce atık yağ toplama gibi çevreyi koruyucu çalışmalar başlattık. Topladığımız 5 ton atık yağ sonucunda ilk akülü tekerlekli sandalyemizi alarak Şehnaz Ertuğ’a hediye ettik. Öğrencilerimiz, öğretmenler ve okul idaremizle, bir yıl içinde 2.ci akülü tekerlekli sandalyemizi İlçemiz Barbaros Ortaokulu Öğrencisi Emre Çoban öğrencimizle buluşturuyoruz” dedi.

Tören bitiminde bedensel engelli Kumluca Barbaros Ortaokulu 5. Öğrencisi Emre Çoban’a protokol üyeleri tarafından elektrikli Akülü Sandalye teslim edildi.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Ulaşımda kredi kartı dönemi
Antalya Büyükşehir Belediyesi Akıllı Kent kimliğine ulaşım sisteminde kredi kartı ile ödeme uygulamasını...

Haberi Oku