Bölge:
BARIŞ İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER
Cumhuriyet Meydanı’nda katılımcılara şapka ve tişört dağıtılmasıyla başlayan etkinlik, okullarında başarılı olmuş ilköğretim okulu öğrencilerine bisiklet hediye edilmesiyle devam etti. Meydanda gerçekleşen bisiklet akrobasi şovu ise izleyenleri büyüledi. Saat 15.30’da Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik ve protokol üyeleri ile katılımcılar, bisikletleriyle Selinus Plajı’na kadar bisiklet sürdü.

Gazipaşa Belediyesi Dinlenme Tesisleri’nde katılımcılara ikramlarda bulunulmasının ardından slalom ve en yavaş bisiklet sürme yarışmaları yapıldı. Yarışmalarda dereceye girenlere Başkan Çelik, tablet, eşfoman ve çanta gibi hediyeler verdi.

Etkinlik sonunda bir konuşma yapan Başkan Çelik, “Amacımız 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde, dünyanın neresinde olusra olsun, hangi isimle anılırsa anılsın, tüm terör eylemlerini lanetlemek. Barışın ve birlikte yaşamanın güzelliğine vurgu yapmak için de böyle bir etkinlik tertip ettik. İlk kez düzenlememize rağmen ilçe halkının katılımı yoğun oldu. Özellikle çocuklarımızın katılımı bizleri mutlu etti. Yarının büyükleri olan çocuklarımızın, ileride barışı savunan ve her türlü savaşa, çatışmaya meydan vermeyen bireyler olacağına inancımız tam. Bu tür etkinlikleri arttırarak devam ettirmeyi amaçlıyoruz. Katılan herkese ve bizlere destek olan sponsorlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Korkutan rekor! Son 91 yılın en kurak dönemi

Haberi Oku