Bölge:
'GÖKÇELER BARAJI İYİ GELECEK'

 DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, beraberinde Bölge Müdür Yardımcıları Tuncay Aykan, Özhan Erdanışman ve Şube Müdürleri ile birlikte Gazipaşa İlçesinde Belediye Başkanı Adil Çelik'i ziyaret etti. Belediyedeki ziyaretin ardından Bölge Müdürü Turkay Özgür, Gazipaşa Belediye Başkanı Çelik ile birlikte Güneyköy ve Zeytinada Mahallelerinde vatandaşlar ile bir araya gelerek, planlama çalışmaları devam eden ve 9 bin 220 dekar tarım alanını sulayacak olan Zeytinada Göleti ve Sulaması ile ilgili istişare ve değerlendirme yaptılar.

Bölge Müdürü Turkay Özgür ve heyeti Gazipaşa İlçesindeki toplantıların ardından gövde dolgusu tamamlanan ve 47 bin 400 dekar tarım alanı sulayacak olan Gazipaşa Gökçeler Barajı'nda incelemelerde bulundu.
İncelemelerinin ardından Özgür, “Zeytinada Göleti ve Sulaması hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulunduk. Bizim açımızdan da vatandaşlarımız bilgilenmesi açısından da çok faydalı olduğu kanaatindeyim. İnşallah Zeytinada Göletimiz ile bölgedeki vatandaşlarımızın münbit topraklarını suya kavuşturup, mahsulünü bereketlendireceğiz. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir. Gövde dolgusunu tamamladığımız Gazipaşa Gökçeler Barajı İkmal İnşaatımızda da incelemelerde bulunduk. Gökçeler Barajı’nda gövde dolgusunda; parapet alt kotu olan 195,00 kotuna ulaşılmış olup, gövde dolgusu parapet betonu dışında tamamlandı. Gökçeler Barajı ikmal inşaatımızda fiziki olarak yüzde 56 seviyesine ulaşmış bulunmaktayız” dedi.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Korkutan rekor! Son 91 yılın en kurak dönemi

Haberi Oku