Bölge:
KAYIP TURİSTİN CESEDİ BULUNDU

 Edinilen bilgiye göre, 48 yaşındaki Finlandiyalı Samir Mabrouki, 3 arkadaşı ile birlikte 17 Ağustos tarihinde Side'ye geldi. Side'de bir apart otelde kaldığı öğrenilen Mabrouki, Cuma günü Manavgat Irmağında bot turunda kayboldu. Arkadaşlarının haber vermesi üzerine harekete geçen jandarma ekipleri Finlandiyalı Samir Mabrouki’nin son kez yüzerken görüldüğü Manavgat Irmağı ile denizin birleştiği boğaz mevkiinde araştırma başlattı. Sabah saatlerinde ırmağın üzerinde bir ceset gören jandarma ekipleri tekne yardımıyla cesedi kıyıya çıkardı. Yapılan inceleme cesedin Finlandiyalı Samir Mabrouki ait olduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet Savcısının olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Finlandiyalı turistin cesedi bot ile kıyıya, buradan da cenaze aracı ile Manavgat Devlet Hastanesine götürüldü. Hastaneye çağrılan Finlandiyalı turistin arkadaşları bot turuna çıktıklarını, son yüzme molasının Manavgat Irmağında verildiğini belirterek, "Biz teknede otururken Samir yüzmek için ırmağa girdi. Onu son olarak ırmağa girdiğinde gördük. Yüzme molasının bitmesi ve teknenin ayrılmasından sonra Samir’in teknede olmadığını anladık. Otele gittikten sonra taksi tutarak Samir’i son kez gördüğümüz yere geldik. Çevreyi aramamıza rağmen bir sonuç alamadık. Cumartesi sabahı da gidip jandarmaya haber verdik" dedi.
Arkadaşları, Samir Mabrouki’nin bot turundan önce ve bot turu sırasında alkol aldığını öne sürüdü. Samir Mabrouki’nin cesedi Cumhuriyet Savcısının incelemelerinin ardından ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
banner111
Anahtar Kelimeler
Kayıp Turist

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

14 yaşındaki genç motosiklet kazasında öldü

Haberi Oku