Bölge:
Kedi katliamlarına önlemler alınacak

 Muratpaşa ilçesinin en önemli turizm merkezlerinden Düden Şelalesi'nin denize döküldüğü Düden Park, son dönemde kedi katliamları ile gündeme geldi. 2 ay içinde 8 kedi tecavüz edilerek, yakılarak, bıçaklanarak, suda boğulmak suretiyle katledildi. Yaşanan katliamlar sonrası, bölgedeki sokak hayvanlarının bakımını yapan hayvanseverler, kedi evindeki kedileri başka bir noktaya taşımak zorunda kaldı. Buna rağmen kedi evi ve çevresinde kedilerin katledilmesi engellenemedi. Antalya Candost Derneği Başkanı Arife Yanık, kedi ölümlerinin sona ermemesi üzerine savcılığa inceleme başlatılması için başvuru yaptı. Bununla da yetinmeyen Yanık, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, parkın ışıklandırılması, güvenlikçi görevlendirilmesi ve güvenlik kamerası takılması yönünde girişimlerde bulundu.

"Önlemler alınacak"

Yanık, girişimlerine kayıtsız kalmayan belediye ve emniyete teşekkür ederek, amaçlarının geride kalan kedilerin zarar görmemesi olduğunu kaydetti.

Park ve çevresinde 100’e yakın sokak hayvanının yaşadığını dile getiren Yanık, "Bugüne kadar 8 kedi vahşice katledildi. Tüm çabalarımıza rağmen kedi ölümlerini engelleyemedik. Kedi evini dahi taşıdık ama ölümlerin önüne geçemedik. Şikayetlerimiz sonuç verdi, emniyet denetimlerin arttırılacağını bildirdi. Şüphelendiğimiz bir kişinin ifadesi alındı. Ama bu katliamı yapanların peşini bırakmayacağız" dedi.

Büyükşehir belediyesi yetkilileri ile de görüştüklerini dile getiren Yanık, parkın aydınlatmalarının yapılması ve kamera takılması noktasında kendilerine yardım edeceklerini kaydetti.


banner111
Anahtar Kelimeler
Kedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Büyükşehir Belediyesi’nden Kılıçdaroğlu’na...
Antalya Büyükşehir Belediyesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir televizyon programında...

Haberi Oku