Bölge:
Kiwi Park Yağmur Evleri büyülüyor
Ambulans şoförlüğünden emekli olduktan sonra tarım, turizm ve tarih üçlemesini buluşturan girişimci Cemil Cılız, Gazipaşa’da oluşturduğu Kiwi Park Yağmur Evleri tesisiyle dikkat çekiyor. Doğal ortamda hem piknik hem de tabiatın güzelliklerini ortaya koyan Kiwi Park’ta gölgelikler kivi ağacı ile sağlanıyor.

Emekli olunca üretime yönelik hazırlıklar planlayan ve ata yadigarı arazisine kivi bahçesi yapmaya karar veren Cemil Cılız, bir süre sonra bahçeye turistik tur firmalarını gitme talebi üzerine sosyal tesiste ekleyerek tarım ve turizmi entegre etti. Tesise rağbet gösterenler hasat döneminde elleri kivi toplamanın keyfinin yaşıyor Tesisine randevulu müşteri kabul eden Cılız, gördükleri ilgiden dolayı mutlu olduğunu belirti. Cılız, doğal yaşamı arzu edenleri beklediklerini ifade etti.

DOĞAYLA İÇ İÇE

Cılız, tesisinde hafta sonu Alanya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulunu ağırladı. AGC Başkanı Gaye Coşkun, tesiste doğal ortamda kalabalıktan uzakta doğa ile iç içe, hem eğlence hem de üretimin beraber olduğu, ata yadigarı ev gereçleri ve tarım aletlerini tanıyarak geçmişin yad edilebildiğini belirtti.  
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Aynı iş yerinde çalışan iki arkadaş arasında...

Haberi Oku