Bölge:
KOMŞUDA BİR GÜNDE DÖRT YANGIN

 Zeytinada’da akşam saatlerinde art arda meydana gelen yangınların ilki boş alanda çıktı. Tarım alanının temizlenmesi sonucu ortaya çıkan otları yakmak isteyen bir vatandaşın sebep olduğu yangına itfaiye ekipleri kısa sürede müdahale etti. Yangının ardından yarım dönümlük tarım arazisi yandı.

15 DÖNÜM ALAN YANDI

Diğer bir yangın ise Zeytinada Öğrenci Yurdu’nun altındaki boş arazide çıktı. Yine temizlik amaçlı yakılan otların tutuşturduğu kurumuş otlar, çevreye korku saçtı. Yangın öğrenci yurduna ve hanelere ulaşmadan söndürüldü. Yangın sonrası 15 dönümlük tarım arazisi yandı.

EV KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Zeytinada Jandarma Karakolu’nun olduğu bölgede ise elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen ev yangını meydana geldi. Sedat Özal isimli vatandaşın tek katlı evinde çıkan yangında evde kimsenin olmaması can kaybını önledi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürülen yangın sonrası ev kullanılmaz hale geldi.

ERKEN MÜDAHALE FACİAYI ÖNLEDİ

Çecek mevkiindeki çıkan yangın da ekipler tarafından büyümeden kontrol altına alındı. Helikopter ve Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin müdahale ettiği yangın kısa sürede söndürüldü. Yangın sonrası yarım dönümlük orman alanı kül oldu.

KISACIK UYARDI

Gazipaşa Orman İşletme Müdürü Halil Kısacık, Kasım ayı sonuna kadar yangına elverişli bir iklimin hüküm sürdüğünü belirterek vatandaşları riskli bölgelerde ateş yakmamaları konusunda uyardı. Kısacık, “Elimizdeki veriler Eylül ayında yangın oranının arttığını gösteriyor. Nem oranının düştüğü ve poyrazın başladığı bu ay, yangının en çok sevdiği aydır. Küçük bir kıvılcımla başlayan yangınlar bu mevsimde çok kısa bir sürede büyüyüp yayılabilir. Bu nedenle vatandaşlarımızdan bizlere yardımcı olmasını istiyoruz” dedi.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Kaza yapan kadından gazetecilere akıl almaz...

Haberi Oku