Bölge:
Konyalılar çorba etkinliğinde buluştu

Antalya Konyalılar Derneği, Geleneksel Bamya Çorbası Buluşmasını gerçekleştirdi. Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe, CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP Kepez Belediye Başkan adayı Murat Dinç, Antalya Konyalılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda Konyalı hemşehri katıldı.

Geleneksel Çorba Buluşması’nın açılış konuşmasını Dernek Genel Sekreteri Murat Seyirci gerçekleştirdi. Derneğin çalışmaları ile ilgili bilgi veren Seyirci, Antalya Konyalılar Derneği’nin plaka sayısı ile aynı sayıda yönetim kurulu üyesine sahip olduğunu belirterek ve bunun Türkiye’de bir ilk olduğunun da altını çizdi.

Çorba Buluşmasına kendilerini davet ettikleri için Antalya Konyalılar Derneği'ne teşekkür eden Dinç, "Burada bulunmak çok güzel. Biz daima kültürlerin yaşatılmasını savunduk. Türkiye çok geniş bir mozaik ve her birinin kendine ait kültürleri var. Bu kültürlerin var olması için çalışacağımıza söz veriyorum" şeklinde konuştu.

Etkinliğe ev sahipliği yapan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ise derneklerin sadece kendi kültürlerini yaşatmak dışında milletin diğer sorunları içinde çalışmalar gerçekleştirdiğini belirtti ve STK’ların bir araya gelip buluşabilmesi için böyle bir tesisi açtıklarını ifade etti.

Derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri, Ümit Uysal’a konuşmasının ardından Antalyalı STK’lara ASSİM’i kazandırdığı için teşekkür etmek amacıyla Doğanhisar testisi hediye etti.

BÖCEK, PROJELERİNDEN BAHSETTİ

Buluşmanın son konuşmasını CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek gerçekleştirdi. Antalyalılar için çok önemli projeler hazırladıklarını söyleyen Başkan Adayı Böcek, “İstihdam oluşturacak ve hayatı kolaylaştıracak projeler hazırladık. Hemşehrilerimizin ucuz ve sağlıklı su içmesini sağlayarak, aile ekonomisine katkı sağlayacağız. Projelerimiz ben bilirim anlayışı ile değil, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve halkımızın talepleri doğrultusunda hazırladık. Vatandaşımızın yanında olacağız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diye konuştu.

 

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi evde...
Antalya’nın Aksu ilçesinde mahalle muhtarının 17 yaşındaki oğlu lise son sınıf öğrencisi, sabah erken...

Haberi Oku