Bölge:
Mehmetçik çadırları kurdu
Merkez üssü Elazığ olan 6.8’lik depremde Sivrice ilçesinde vatandaşlar geceyi sokakta sabahladı. Vatandaşlar, kolonsuz ve kirişi olmayan evlerine girmekten korkarken, AFAD ve Kızılay’ın dağıttığı çadırlarda kaldı. Birçok ev ve camiler hasar görürken herhangi bir çökme ve can kaybı meydan gelmediği öğrenildi. Gün ağırınca Mehmetçik ilçede dağıtılan çadırları kurmaya başladı.
Sivrice evlerinin yüzde 90’nın eski ev sistemleri olduğunu söyleyen ilçe sakini Fethi Yaman Uğurlu, tuğla, betonarme değil, kolon yok diye konuştu. Uğurlu, “Yani artçı depremlerde içimizde bir korku var. Onun için çadırlarımızı kuruyoruz. Artçı depremler devam ettikçe bizde çadırlarımızda kalmaya devam edeceğiz. Allah, devletimize zeval vermesin, bize çadır gönderdi. Biz dün akşam arabalarımızda sabahladık. Şuanda da çadırlarımızı kuracağız. Bundan sonra artık çadırlarımızda idare edeceğiz. Hastalarımız var, çocuklarımız var, bebeklerimiz var. Mecbur sabaha kadar arabayı çalıştırmışız, arabanın içinde oturmuşuz” dedi.

Deprem anında arkadaşlarıyla kahvede oturduklarını aktaran Tuncay Akdeniz ise sarsıntının başlamasıyla birlikte toplu halde dışarı kaçmaya başladıklarını aktardı. Akdeniz, “Komando birliği çadırlarımız kurulmaya başlandı sabahtan itibaren. Komando birliği geliyor. Onların yardımlarıyla birlikte daha da kurulacağını zannediyoruz. Sağ olsun yine devletimiz arkamızda her zaman için” diye konuştu.

banner111
Anahtar Kelimeler
çadır

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Serasında bir hevenkte 134 kilogram muz üretti
Antalya’nın Manavgat ilçesindeki serasında 134 kilo 200 gram gelen muz hevengi yetiştiren üretici Mustafa...

Haberi Oku