Bölge:
Muhtardan kağıt toplayıcı tepkisi
Muratpaşa Bayındır Mahallesi Muhtar Hasan Zorlu, mahallede sahipsiz evlere yerleşen yabancı uyruklu kağıt toplayıcılarının sayılarının bir anda 50'yi geçtiğini söyledi. Muhtar Hasan Zorlu, "Mahallemizde sahiplerinin ilgilenmediği bazı alanlarımız var. Suriyeli bazı kişiler de boş arazilerden birine adeta konuşlandılar. Çöp toplama derken depolama merkezi oldu. Çevreye verdiği koku ayrı bir dert tehdit oluşturmaları ayrı dert" diye konuştu.

Hırsızlık olaylarının arttığı iddiası

Bölgede hırsızlık olaylarında da artış yaşandığını iddia eden Zorlu, "Kapımızın önüne bir şey koyamaz hale geldik. Dükkanımızın kapısını açık bırakıp yandaki esnafımızın yanına gidip bir çay içemez, sohbet edemez hale geldik. Hırsızlık olaylarında ciddi anlamda artış yaşanıyor. Birçoğu küçük hırsızlıklar olduğu için vatandaş emniyete gitmeye gerek duymayabiliyor" dedi.

"Mahallemizde istemiyoruz”

Zorlu, "Hiçbir şekilde can güvenliğimiz de yok. Geldiler boş buldukları araziye yerleştiler. Belediyelere konuyu ilettiğimizde 'özel arazi bir şey yapamayız' diyorlar. O zaman her isteyen gelsin boş bulduğu arazide farklı şeyler yapsın. Böyle bir şey olabilir mi? Müdahale etmekten korkuyorlarsa emniyetten de yardım alsınlar" ifadelerini kaydetti.
Suriyelilere karşı olmadıklarını, iç savaştan kaçmalarını anlayabildiklerini dile getiren Hasan Zorlu, "Antalya Valiliği Suriyelilere 'şehri terk edin' çağrısı yapmıştı. Onlar terk etmek yerine iyice yerleşmeye başladılar. Bu duruma bir çare bulunması lazım" ifadesini kullandı.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Suçluların korkulu rüyası 'kadın güvenlikçiler'
Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde emekli emniyet görevlileri tarafından özel olarak eğitilen...

Haberi Oku