Bölge:
OSB'de ödüller dağıtıldı
Türkiye’deki organize sanayi bölgeleri içerisinde ilk kez düzenlenen ‘Üreten Sanayi’ konulu 2. Ulusal Antalya Organize Sanayi Bölgesi Karikatür Yarışması’nın ödül töreni Antalya OSB Müdürlüğü idari hizmet binasında gerçekleşti. Törene, Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyet üyeleri, İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Mahmut Kaplan, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa İssi, Antalya Organize Sanayici İşadamları Derneği (OSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kasapoğlu, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan, ANSİAD Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Ergin Civan, Antalya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, Bölge Müdürü İlhan Metin, yarışmada dereceye giren çizerler, yarışma jürisi ve Bölge sanayicileri katıldı. 

TÖREN ÖNCESİ SERGİ AÇILIŞI

Türkiye’nin çeşitli illerinden yoğun katılımın yaşandığı yarışmada toplam 286 eser yarıştı. Ahmet Aykanat, Kürşat Zaman, Engin Selçuk, Eray Özbek, Mustafa Yayla, Fatin Tapçı ve İlhan Metin’den oluşan yarışma jürisi tarafından titiz bir çalışma sonucunda ödül almaya hak kazanan eserler ve sergilenmeye değer görülen karikatürler belirlenerek özel bir sergi oluşturuldu. Söz konusu sergi ödül töreni öncesi sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 

SANATIN EVRENSEL DİLİ

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, sanatın evrensel dilini kullanarak toplumun sanayiye farklı bir gözle bakmalarını sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Sanatın hayatın her alanına sirayet etmesi gerektiğine inandıklarını belirten Bahar, “Sanatın sanayide ya da iş dünyasında ne işi var gibi düşünce veya söylemleri asla kabul etmiyoruz. Tam tersine biz sanatı her şeyin çilingiri olarak görüyoruz. Sanatın duyguları yumuşattığına, insanlar arasında ortak bir dil olduğuna inanan bir OSB’yiz” dedi. 

BİLİM MÜJDESİ

Konuşmasında Antalya’ya kazandıracakları yeni projelerinden bahseden Bahar, “Sanata bakış açımızda olduğu gibi bizim doğaya bakış açımızda farklı. Onun için 3 tane çevre ödülü almış bir OSB’yiz. Antalya’yı ve Bölgemizi sanatla buluşturduğumuz gibi çok yakın bir zamanda bilim ile de tanıştıracağımız çalışmalarımız olacak. Şu an gebeliğinden bahsettiğimiz bu projenin doğumunu kısa bir süre içerisinde gerçekleştireceğiz. Türkiye’ye örnek olacak bir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin fizibilite çalışmalarını tamamladık. Bu bizim en büyük hayallerimizden bir tanesiydi” şeklinde konuştu.
ÖDÜL TÖRENİ

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Mansiyon ödülüne layık görülen İlker Sermi, Esra Yüce Yazıcı ve Abdullah Yıldırım'a ödüllerini Ergin Civan, Abdullah Erdoğan, Hüseyin Cahit Kayan, yarışmanın üçüncüsü Ergül Aktaş’a ödülünü Ahmet Kasapoğlu, ikinci Aytur Şahinbay'a Antalya OSB Başkan Vekili Fatih İncir, yarışmanın birincisi Mehmet Kahraman’a ise ödülünü Antalya OSB Başkanı Ali Bahar verdi.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Elini yıkamaya gitti, döndüğünde şoke oldu

Haberi Oku