Bölge:
Taksicilerden kontak kapatma eylemi

 Birkaç ay önce Kadriye, Belek ve Boğazkent kooperatifleriyle ortak eylem yapan Kadriye Taksiciler Kooperatifi üyesi esnaflar, 2 gün önce bir otelin önünde kontak kapatarak eylem yapmıştı. Taksiciler bugün de Kadriye’de bulunan 5 yıldızlı bir otel önünde eylem yaptı. Kooperatife bağlı taksiciler otel önünde araçlarının kontaklarını kapatarak eyleme devam etti. Kooperatif Başkanı Abdullah Kocabıyık, “3 yıldır bunlarla uğraşıyoruz. Otel içerisinden müşteri alıp transfer yapıyorlar. Böyle bir yetkileri yok. Bazı oteller de özel vip servisi yapıyor. Biz taksiciler mağdur oluyoruz. Bu oteli defalarca uyarmamıza rağmen yine bildiklerini yapıyorlar. Ya bunlar bu otelden gidecek, ya da gitmediği sürece biz de burada eylemimize devam edeceğiz” dedi.

Başkan Kocabıyık otelin güvenlik müdürü ile yaptığı görüşmenin ardından, sabah saatlerinde yine burada toplanacaklarını belirterek eylemde kararlı olduklarını söylediler. Bu sırada otelden çıkan içerisinde turist olan bir araç, polis tarafından durdurularak kontrol edildi. Belgeleri olmaması nedeniyle araç sürücüsüne idari para cezası yazıldı ve araç 15 gün trafikten men edildi. Taksicilerin otel önündeki eylemi sırasında herhangi bir olay çıkmazken, polis tarafından sıkı güvenlik tedbirleri alındı.
Taksicilerin eylemine Serik Otomobilciler Odası Başkanı Sedat Karagöz, Serik Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Koop Başkanı Bayar Savran, Serik ve Çevresi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Koop Başkanı Ali Gülaydın, Belek Taksi Koop Başkanı Ahmet Karakoyun da taksici esnafa destek verdi.
banner111
Anahtar Kelimeler
Taksici

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Tapu memuru evinde ölü bulundu

Haberi Oku