Bölge:
Türel: Gazipaşa'ya sözümüzü tuttuk
Antalya Büyükşehir Belediyesi, 21 milyon lira yatırım bedeli ile Gazipaşa’ya muhteşem bir kültür merkezi kazandırıyor. Pazarcı Mahallesi’nde yapımına başlanan Gazipaşa Kültür Merkezi için temel atma töreni düzenlendi. Törene, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Antalya Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, İbrahim Aydın, Mustafa Köse, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gazipaşa’nın çok şanslı bir ilçe olduğunu belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Gazipaşamız hizmetin en iyisini alıyor. Gazipaşalılar, Gazipaşa’nın vefalı insanları daha da iyisini hak ediyor. Gerçekten Büyükşehir Belediyemiz Antalya’nın her bir köşesine çok güzel hizmetler yapıyor. Menderes Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Gazipaşa ve Antalya ne kadar güçlü olursa Türkiye o kadar güçlü olur. Gazipaşa ve Antalya ne kadar büyürse, Türkiyemiz de o kadar büyür” dedi.

BAŞKAN TÜREL’E TEŞEKKÜR

Bakan Çavuşoğlu, kültür merkezinin Gazipaşalı vatandaşların gelip faydalanabileceği çok güzel bir merkez olacağını da belirterek: “Kongre, eğitim, spor, kurs gibi aktivitelerin yapılabileceği bir merkez. Burası bir süre sonra turizme de hizmet edecek. Buralarda oteller yapıldığı zaman küçük çaplı kongreler de gerçekleşebilecek. Kadınlarımız her türlü eğitim ve sosyal faaliyetleri de burada düzenleyebilecek. Çocuklarımız hem eğlenecek hem de öğrenecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız engelli kardeşlerimizi de unutmamış, kendisine çok teşekkür ediyoruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, esasen engel onlarda değil, onları engelli gören zihinlerdedir. Engelli kardeşlerimizin de rahatlıkla gelebileceği, eğitim alabileceği bir merkez olacak. Sayın Türel değerli kardeşim, sizi ve ekibinizi böyle güzel bir merkezi Gazipaşamıza kazandırdığınız için tebrik ediyorum” dedi.

GAZİPAŞA İNSANA HUZUR VERİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de, tüm ilçelerde hizmetlere yoğun bir şekilde devam ettiklerini belirterek, “Açılış ve temel atma törenlerine yetişemez olduk. Bir süre sonra açılışını yapacağımız binanın temelini atıyoruz” dedi. Birlik ve beraberlik sayesinde Alanya’ya, Gazipaşa’ya, Kaş’a, Kalkan’a bütün ilçe ve beldelere büyük hizmetlerin gittiğini belirten Başkan Türel, “Gazipaşa güzelliği, havası, insanı ile huzur veren dinlendiren bir ilçemiz. Gazipaşa’ya verdiğimiz kültür merkezi sözümüzü tutmak için buradayız. Gazipaşa’nın kültür, sosyal ve eğitim hayatına turizmine katkı yapacak çok güzel bir kültür merkezinin temelini atıyoruz. 500 kişilik tiyatro salonunda hem toplantılar hem de kültür etkinlikleri yapılacak. ASMEK gibi mesleki eğitim kurslarımız, öğrencilere yetişkinlere eğitim desteği verecek. Öğrencilerin sınava hazırlanmalarına Büyükşehir olarak AKBEM’le destek oluyoruz. Genç ve yetişkin erkek ve kadın kardeşlerimize de mesleki eğitim vereceğiz” dedi.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Türel “Gelirimizi ürettiğimiz projelerden...
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ürettiği projeler ile belediyeye gelir sağlar hale geldiğine dikkat...

Haberi Oku