Eğitim:
AHEP'İN AVUKATINDAN AÇIKLAMA VAR
Son günlerde Bahçeşehir Koleji ile birleşmesi gündeme gelen AHEP Üniversitesi'nden yapılan açıklamada birleşmenin olmadığını belirtti. Alanya Hamdullah Emin Paşa ve Haremi Hatice Tahire Hanım Vakfı Vekili Mustafa Köroğlu'nun açıklaması şu şekilde:

Bir süredir basında yer alan; AHEP Ünivesrsitesi ile  Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) arasındaki muhtemel işbirliği ile ilgili yanlış ve eksik haberler üzerine kurucu vakıf mütevelli heyeti adına kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğu hasıl olmuştur.

BAU yetkilileri AHEP üniversitesi ile işbirliği yapabileceklerinden kasıtla , tarafımıza teklifte bulunmuşlardır.Bu teklifler üzerine BAU yetkilileri ile görüşülmüş ancak B.A.U yazılı bir sözleşmeye yanaşmamış ayrıca tüm üniversite mütevelli heyetinin BAU tarafından atanacağı şartlarını
ileri sürmüşlerdir.Tüm bunların ilerleyen zamanlarda vakfımız aleyhine sonuçlar doğurabileceği nedeniyle şartlara sıcak bakılmamış buna rağmen görüşmeler devam ettirilip, mutabakat arayışı devam etmiştir.

Bu süreç devam ederken , B.A.U tek taraflı olarak görüşmelerden vazgeçtiğini vakfımıza bildirmiştir.  BAU sözleşme yapılmasını kabul etmemiştir.Adı geçen kuruluş işbirliğini de kabul etmemiş, bütün yetkilerin kendilerinde toplanmasını istemişlerdir. Netice olarak vakfımız mütevellisi de vakfın ve AHEP in öz kaynaklarıyla yoluna devam etmeyi uygun bulmuş ve bununla ilgili olarak ta Vakıf Başkanımız Dr. Hasan Tanrıseven ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, vakfın öz kaynaklarının gelir sağlaması noktasında fiili olarak çalışmalarını sürdürmektedirler.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Öğrenciler için nakil ve geçiş işlemleri...
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi/özel eğitim kurumlarında öğrenciler için isteğe bağlı nakil...

Haberi Oku