Eğitim:
Alanya'da namaz konferansına yoğun ilgi

 Bu kapsamda son olarak Bilinçli Gençlik Spor Klubü Derneği ile birlikte organize ettiğimiz ve İlahiyatçı-Yazar Ahmet BULUT’un konuşmacı olarak katıldığı "Mü’mini Dirilten ve Koruyan İbadet: Namaz" konulu konferans programı düzenlendi.

ALTSO Konferans Salonunda düzenlenen programa İlçe Müftüsü Dr. İhsan İLHAN başta olmak üzere çok sayıda vatandaş katıldı. Programa gençlerin de yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başlayan programda Bilinçli Gençlik Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ölmez tarafından Derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında kısa bir konuşma yapıldı ve İlçe Müftümüz Dr. İhsan İLHAN’ın yapmış olduğu açış konuşmasıyla devam etti.

Program kapsamında Bilinçli Gençlik Spor Klubü Derneği’nin ilçemizde gerçekleştirmiş olduğu etkinlikler ile ilgili hazırlamış olduğu video izlendi. Ardından ise İlahiyatçı-Yazar Ahmet Bulut’un "Mü’mini Dirilten ve Koruyan İbadet: Namaz" konulu konferansıyla devam etti.

BULUT konuşmasında Müslümanlar için Namazın olmazsa olmazlığını, namazın önemini ve mü’minin namaza olan ihtiyacına değindi. Namaz kılarken ise, Rabbimizin istediği ve Peygamber Efendimizin tarif ettiği şekilde huşu içerisinde ve dosdoğru kılmamız gerektiğini belirtti.

Katılımcıların ise BULUT’u ilgi ve dikkatle dinledikleri görüldü.

Program İlahiyatçı-Yazar Ahmet Bulut’un kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.


banner111
Anahtar Kelimeler
Alanya

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner199

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Bakan Selçuk'tan LGS uyarısı

Haberi Oku