Eğitim:
'Alanya'da okuma yazma bilmeyen bir kişi bile kalmasın'

Alanya'nın 35 bin nüfuslu en büyük mahallesi olan Mahmutlar Mahallesinde okuma yazma kursaları başladı. Cumartesi günü başlayan eğitimler için kayıtlar ise devam ediyor. 

Mahmutlar'da bulunan Ahmet Keşoğlu İlköğretim okuluna bugüne kadar 21 kişi kayıt yaptırırken, Selçuklu İlköğretim Okuluna da 9 kişi kayıt oldu. Tüm okullarda kayıtlar sürüyor. 

MUHTAR TOP DAVET ETTİ

Konuyla ilgili açıklama yapan ve vatandaşları okuma yazma kursalarına davet eden Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top, "Burada yaşayan okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımızı okullarımıza bekliyoruz. Herkes okusun, herkes yazsın. Öğrenmek değil, öğrenmemek ayıptır. Onun için okuyalım ve öğrenelim. Bu konuda destek veren okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, duyarlı vatnadaşlarımıza ve Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er'e teşekkür ediyorum." diye konuştu.

MÜDÜR ER: HEDEF OKUMA YAZMA BİLMEYEN TEK KİŞİ BIRAKMAMAK

Dün kursun ilk gününde vatandaşları yalnız bırakmayarak Mahmutlar İlkokuluna giden Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ise "Alanya Mahmutlar İlkokulumuzda okuma yazma kursumuz başladı. Hedefimiz ilçemizde okuma yazma bilmeyen tek bir fert bırakmamak." dedi.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

TÜRKSAT Genel Müdürü ALKÜ’ye geliyor
ALKÜ Bilgisayar ve Bilişim Kulübü tarafından düzenlenen Mühendislik Haftası etkinlikleri kapmasında TÜRKSAT...

Haberi Oku