Eğitim:
Alanya'dan Erzurum'a uzanan proje

 İnternet üzerinden yapılan sosyal sorumluluk projelerine geçtiğimiz günlerde bir yenisi eklendi. Yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce öğretmen "Kuşlar doysun çocuklar gülsün!" sloganıyla yola çıktı. Havaların soğumasıyla birlikte aç kalan kuşlar için ağaçları yemlerle donatmak üzere 81 il 12 ülke ve 20 bin öğrenci hep birlikte Kuşlar İçin Bir Damla Umut projesinde buluştular.

Proje aslen Erzurumlu olan ve Alanya Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu Müdürü olarak görev yapan Fatma Ayan isimli öğretmenin sosyal medyadan bir mesaj yayınlamasıyla başladı. Ayan "Gelin bu projeyi birlikte yapalım." şeklinde mesajını yayınladıktan sonra hızla diğer öğretmenler projeye dahil oldu. 81 ilin tamamından yaklaşık 500 öğretmen biz de öğrencilerimizle birlikte varız derken Kenya, Rusya,Kore ,Güney Afrika, Mali, İsviçre, Hollanda, Azerbaycan,Endonezya ve Kıbrıs'tan gönüllüler de biz de varız diyerek bu projeye katıldılar.

Proje günü geldiğinde 20 bin çocuk,Öğretmenler ve veliler hep birlikte ağaçlara şeker ve buğday, arpa,kuş yemi kullanarak elleriyle hazırladıkları yemlikleri ağaçlara astılar. Projede görev alan çocuklar yemlikleri hazırlarken hem çok eğlendi,hem de kuşlar hakkında bir çok bilgi sahibi oldu.

Proje koordinasyonunu yapan Ayan, "Bu günden sonra kuşlarla ilgili bir farkındalık oluşturduk, bundan sonra bu konuda daha fazla hassasiyet gösterileceğine inanıyorum" dedi.
banner111
Anahtar Kelimeler
Kuş

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

DENEYAP Alanya’da
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan iş birliği protokol kapsaminda,...

Haberi Oku