Eğitim:
Alanya Milli Eğitime 'Sıfır Atık Belgesi' verildi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne sıfır atık belgesi verdi.

Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kriterleri doğrultusunda sıfır atık belgesi aldıklarını açıkladı.
Er, "Sıfır Atık Projesi Cumhurbaşkanımızın eşleri himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 2017'de başlatılmış olup, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultunda atıkları kontrol altına alma ve kaynakları koruma, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacını taşımaktadır.
Sıfır Atık Projesi kapsamında istatistiki veri oluşturmak, uygulamaları takip etmek, sıfır atık yönetim sistemini uygulayacak yerleri kayıt altına almak, bilgi girişinde bulunmak,raporlama yapmak, belgelemek, sistem kapsamında yönetilen atıkların izlenebilirliğini sağlamak sıfır atık envanterini oluşturmak amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Sıfır Atık Bilgi Sistemi (SABS) hazırlanmıştır.
Bununla birlikte 12 Temmuz 2019 tarihinde Sıfır Atık Yönetmeliği yayınlanmış olup söz konusu Yönetmelikte mahalli idareler, bina ve yerleşkelerin görev ve sorumlulukları, sıfır atık yönetim sisteminin kurulmasına ve Sıfır Atık Belgesi verilmesine ilişkin hükümler yer almaktadır. Yönetmelik gereği mahalli idareler, bina ve yerleşkeler için Sıfır Atık Yönetmeliği'nin Ek-3 ünde yer alan "Sıfır Atık Yönetim Sisteminin Kurulması İçin Kriterleri" doğrultusunda 12 Ocak 2020 tarihi itibariyle temel seviye sıfır atık belge alma süreci Sıfır Atık Bilgi Sistemi (SABS) üzerinden başlamıştır.
Sıfır Atık Yönetmeliği gereği; Sıfır Atık Belgesinin verilmesi işlemleri İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olup sıfır atık yönetim sistemini kuran Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Hizmet Binamıza ait belge başvurumuzu yaparak 24 Mayıs 2020 tarihi itibariyle sıfır atık belgesi almış bulunmaktayız.
Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman olduğu gibi bugünden sonra da atıkları karışmadan toplayıp geri dönüşüme kazandırarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaya çalışacağız.
Ayrıca sıfır atık yönetim sisteminin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması, etkin bir şekilde uygulanması amacıyla Müdürlüğümüze bağlı tüm kurumlarımızı da bu konuda teşvik etmeye devam edeceğiz." dedi.
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Okullarda Covid-19 önlemleri
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Korona virüs Bilim Kurulunun okullarda uygulanacak Covid-19 tedbirlerini...

Haberi Oku