Eğitim:
Alanyalı minik öğrencilerin mutlu günü
Alanya Müftülüğüne bağlı Mustafa-Mehmet Badem 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu tarafından Yıl Sonu Programı düzenlendi.

Düzenlenen programa İlçe Müftüsu Dr. İhsan İlhan başta olmak üzere Kur’an Kursu Öğreticilerimiz, öğrenci velilerimiz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu Öğrencilerimizin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program İlçe Müftüsü Dr. İhsan Ilhan’ın açış konuşmasıyla devam etti.
Program kapsamında öğrenciler yıl boyunca öğrendikleri ilahi ve şiirleri seslendirdiler. Ayrıca Ezberledikleri dua, sure ve hadisleri de seslendiren öğrenciler, başta anne-babaları olmak üzere izleyicilere duygu dolu anlar yaşattılar.

Öğrencilerin semazen gösterileri ise izleyicilerden büyük beğeni aldı.
Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenen öğrencilere İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından taçları takıldı ve hediyeler verildi.
Ayrıca şehit annesi Sultan hanıma ve camiyi yaptıran Azime hanıma hediye takdimi yapıldı.

Program katılımcılara çeşitli ikramlarla sona erdi.

Programla ilgili bilgi veren İlçe Müftüsü Dr. İhsan Ilhan “Mustafa-Mehmet Badem 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu tarafından düzenlenen yılsonu programına katıldık. Gerçekleştirilen yılsonu programında yavrularımız bir yıl boyunca öğrenmiş olduklarını sergileme fırsatı buldular. Bizim gayemiz çocuklarımızı Peygamberi bir metotla ayetler ve hadisler ışığında yetiştirmektir. Onlara Kur’an-ı Kerimi öğretmek ve O’nun içindekiler ile de amel etmelerine öncülük etmektir. Çocuklarımıza Sağlıklı bir din eğitimi verebilmek için anne babanın da çocuk üzerinde önemli bir etkisi vardır. Önümüzdeki yıl da kayıtlarımız devam edecek olup tüm 4-6 yaş grubu yavrularımızı kurslarımıza bekliyoruz. Ben bu programın düzenlenmesinde emeği geçen tüm görevlilerimize, minik öğrencilerimize, öğrenci velilerimize ve katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Üniversiteden mezun olmadan yapmanız gereken...
Üniversite tercih dönemlerinin sona ermesiyle birlikte, zorlu bir maratondan geçerek üniversiteye yerleşmeye...

Haberi Oku