Eğitim:
Alanyalı öğrencilerden uluslararası başarı
Alanya Barbaros Azakoğlu öğrencileri İlayda Soy ve Kaan Berke Aydoğdu, Uluslararası Urfodu Matematik Sınavında bölge birincisi oldular.

Uluslararası Urfodu Matematik Sınavında Alanya’ya büyük gurur. Daha önce yapılan ilk aşama sınavını kazanan Barbaros Azakoğlu 5. sınıf öğrencisi İlayda Soy ve 7. sınıf öğrencisi Kaan Berke Aydoğdu, sınavın ikinci aşamasında da büyük bir başarıya imza atıp, kendi kategorilerinde bölge birincisi olarak, altın madalya almaya hak kazandılar.

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, “Başta aileleri olmak üzere, matematik öğretmenlerine ve okul yöneticilerine çok teşekkür ederim.” diyerek öğrencileri tebrik etti.

“KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM”

Müdür Hüseyin Er konuyla ilgili yaptığı açıklamada pandemi süreci nedeniyle sekteye uğrayan çalışmaların devam edeceğini belirterek, “Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Times, Pisa, Tales, Urfodu gibi uluslararası sınavlarda da söz sahibi olmaya devam etmek için kurmuş olduğumuz komisyonumuzun çalışması, pandemi süreci nedeni ile sekteye uğramışsa da, yeni eğitim öğretim yılında, kaldığımız yerden, daha büyük bir motivasyonla çalışmaya devam edeceğiz.“ dedi. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Cihan Baba'dan şok açıklamalar

Haberi Oku