Eğitim:
ALKÜ daire başkanlarını ağırladı
9-11 Mart tarihleri arasında Alanya BERA Hotel’de düzenlenen toplantıya 40 üniversitenin İdari ve Mali İşler Daire Başkanları ve aileleri katıldı.

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı ile ALKÜ İdari ve Mali İşler Daire Başkanı (İMİD) Mehmet Turgay Mart’ın ev sahipliğinde düzenlenen ve bu yıl ki konusu taşeron işçilerin kadroya alınmasındaki işleyiş ve mevzuat olarak belirlenen toplantıya Kamu Yönetim Uzmanı Akın Şimşek ile Kamu İhale Mevzuat Uzmanı Mustafa Mutlu konuşmacı olarak katıldı.

İki gün boyunca süren eğitim ve istişare toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren ALKÜ İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Mehmet Turgay Mart, salonda bulunan daire başkanlarına hitaben “Bu toplantıyı gerçekleştirmenin İdari ve Mali İşler Daire Başkanlıklarının karşılaştığı problemlerini çözmek ve üniversitelerde uygulama birlikteliği sağlamak açısından değerli olduğunu düşünüyorum. Bize bu fırsatı veren Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’na teşekkür ediyorum” dedi.

40 ÜNİVERSİTE KATILDI

Ardından bir selamlama konuşması gerçekleştiren ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, “Aramızda ülkemizin farklı illerindeki 40 üniversitenin İdari ve Mali işler Daire Başkanları bulunuyor. İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı bir üniversitenin en önemli ve kritik daire başkanlıklarından biridir. Özellikle harcama ve alımlar bu daire başkanlığı tarafından gerçekleştirildiğinden, ciddi bir kontrol ve dikkat gerektiriyor. Kurumların bazen benzer konularda farklı uygulamalarının olduğunu görüyoruz. Bu yüzden böyle bir etkinlik ile ülkemizdeki üniversitelerin İMİD daire başkanlarının birbirini tanıması, fikir alışverişinde bulunması, ortak stratejiler geliştirmesi ve bundan sonra da iletişim halinde olarak beraber hareket edilmesi önemli bir konudur. Yunus Emre'nin dediği gibi "Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım". Genel Sekreterlik seviyesinde katılan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne ve katılımları ile bizleri onurlandıran üniversitelerin çok değerli Daire Başkanları ile bu etkinlikte emeği geçen IMID Başkanımız Turgay Mart Beyefendi ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Kamu Yönetim Uzmanı Akın Şimşek ile Kamu İhale Mevzuat Uzmanı Mustafa Mutlu toplantıda, kamuda taşeron işçi olarak çalışanların üniversitelerde sürekli işçi kadrolarına geçişi öncesi ve sonrası yapılacak işlemler ile kurumların ve işçilerin görev ve sorumluluklarından bahsetti. Sürekli işçi kadrosuna geçirilen kişilerin özlük dosyalarının hazırlanması, kıdem tazminatlarının ödenmesi, yıllık izin hakları ile sendikal hakları ile ilgili bilgi paylaşımında bulunulan toplantı öğlenden sonra devam eden oturum ile devam etti.

İki gün sürecek toplantının sonunda ise katılımcılar için Alanya turu yapılarak Alanya'yı tanımaları ve keşfetmeleri sağlanacak.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

ALTSO Akademiden görkemli final
ALTSO Akademinin kişisel gelişim seminerleri yoğun ilgi görüyor.

Haberi Oku