Eğitim:
ALKÜ'de 10 yeni bölüm daha açılacak
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), eğitim-öğretim yapılanmasını geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Alanya ve bölgenin ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak gerekli programlama ve hazırlıklarını tamamlayarak 10 yeni lisans ve önlisans programına öğrenci almak için YÖK'e başvuran ALKÜ'ye YÖK’ten onay çıktı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) bünyesinde açılan programlara, YÖK tarafından yapılan öğrenci alım onaylarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, “Tıp Fakültesi öğrencilerimizin Eylül'de Alanya'da eğitime başlayacak olmalarının yanında, 10 yeni bölümde daha ilk defa öğrencilerimiz Eylül ayında eğitime başlayacaklar. Üniversitemiz kaliteli bir yapıda büyümeye devam ediyor. Bölgemizin ihtiyaçları doğrultusunda bizlere gelen talep ve önerileri her zaman dikkate alıyoruz. Turizm Animasyonu, Emlak Yönetimi, İklimlendirme Soğutma gibi bölümler Alanya'da Turizm sektörü ve otellere ara eleman yetiştirme amacıyla öğrenci alacağımız bölümler. Benzer şekilde Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Gazipaşa'da ihtiyaç duyulan bölümler. Dolayısıyla açmış olduğumuz programlar hem öğrencilerin tercih edeceği popüler bölümler, hem de öğrencilerimizin mezuniyetten sonra rahatlıkla iş bulabileceği programlardır.” diye konuştu.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) tarafından 2017 Eylül ayında ilk defa öğrenci alımı yapılacak olan 10 yeni bölüm ve program ise şu şekilde:

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

İnönü İlkokulu Polanya'dan döndü
Erasmus Projesi kapsamında Polanya'ya giden heyet ilçeye döndü

Haberi Oku