Eğitim:
ALKÜ'lü öğrenci madalyaya doymuyor
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Birinci Sınıf Öğrencisi Murat Kankaya katıldığı 4 önemli yarışmadan önemli başarılar ile döndü.

ALKÜ Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları öğrencisi Murat Kankaya katıldığı ulusal ve uluslararası yarışmalardan 8 madalya ve 1 kupa ile döndü. 44 ülkenin katıldığı ve kıtalararası en büyük yarışma olarak kabul edilen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, 13 ülkenin katılımlarıyla gerçekleşen Denizli Uluslararası Gastronomi Yarışması, 37 ülkenin yarıştığı Antalya Uluslararası Gastronomi Festivali- GASTRO Antalya ve yedi bölgeden 33 üniversitenin katılım gösterdiği Antalya Gastronomi Eğitimcileri Birliği ( AGEB) tarafından düzenlenen Üniversiteler Arası Türkiye Şampiyonası’nda önemli başarılara imza atan Kankaya, AGEB tarafından organize edilen yarışmada “En İyi Üniversite” seçilerek kupayı ALKÜ’ye kazandırdı.

Elde ettiği başarılardan dolayı öğrencisi Murat Kankaya’yı ALKÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Harun Uçak ile birlikte makamında kabul eden ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan; böylesi önemli başarılar ile Kankaya’nın ALKÜ’yü gururlandırdığını dile getirerek Prof. Dr. Harun Uçak nezdinde kendisine teşekkür etti ve başarılarının devamını diledi. Rektör Kalan; “Öğrencilerimizin elde ettiği her başarı bizleri ziyadesiyle gururlandırıyor ve mutlu ediyor. Bizler onların böylesi başarılara imzalarını atabilmeleri için elimizden gelen her türlü desteği verme gayesindeyiz. Henüz birinci sınıf öğrencisi olmasına karşın bu başarıları elde etmesini de ayrıca takdir ediyorum. Kendisine bundan sonraki hayatında da başarılar dilerim” dedi.

Ziyaretin sonunda Rektör Kalan, Murat Kankaya’ya günün anısına hediye takdiminde bulundu. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

EBA’nın erişim sıkıntısıyla ilgili önemli...
EBA Platformu ve EBA Canlı Ders uygulamasına erişimde 22 Eylül Salı günü sabah saatlerinde yaşanan teknik...

Haberi Oku