Eğitim:
ALKÜ Rektörlüğü için rekor başvuru
YÖK tarafından açılan ALKÜ Rektörlüğü için başlatılan başvurular sona erdi. Yaklaşık 100 aday ALKÜ'ye rektör olmak için YÖK'e başvuru yaptı
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, Alanya Alaaddin Keykubat (ALKÜ) için rektör adaylığı başvuruları dün son buldu. ALKÜ Rektörlüğü için rekor başvuruda bulunuldu. Öğle saatlerine kadar ALKÜ Rektörlüğü için yaklaşık 100 aday başvuru yaptı. Yapılan başvurular içerisinde mevcut ALKÜ Rektörü Prof. Ahmet Pınarbaşı, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Halil Yalçın Yüksel ve ALKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Bünyamin Aydın ve Niğde Üniversitesi’nden Prof. Zeki Doğan yer aldı.
Her yıl kendisini geliştiren üniversitenin rektörlüğü için YÖK'e yaklaşık 100 başvuru yapıldı. ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nın yeniden aday olduğu rektörlük için, ALKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Aydın'da aday oldu.  Rektör Pınarbaşı, ALKÜ'nün bir başka Profesörü Aydın'ın da rektörlüğe aday olmasını tatlı bir yarış olarak tanımladı. Pınarbaşı 'Her Profesör Rektör olmayı isteme hakkına sahiptir' dedi.
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya'da çevreci öğrencilerden anlamlı...
Alanya Akdağ Kayak İhtisas ve Spor Kulübü çevre kirliliğine karşı farkındalık oluşturmak için Hıdrellez...

Haberi Oku