Eğitim:
Bahçeşehir'den sosyal yardımlaşma örneği

 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Alanya Sosyal Hizmet merkezi çalışma alanları ve etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, gönüllü gençlik timi uygulamaları anlatılarak lise öğrencileri bilgilendirildi.

Toplumun dezavantajlı kesimi için çalıştıklarını belirten Gürbüz, yapılan etkinlikler ve eğitimler ile halkı bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Aile eğitimi, kadın ve çocuk eğitimi, aile bütçesi ve aile içi iletişim eğitimleri, çocuk evleri, huzurevleri, engelli hizmetleri ile geniş kapsamlı sosyal hizmet desteği alanlarını anlattıktan sonra sosyolog, psikolog veya sosyal hizmet uzmanı olmak isteyen gençlere bu meslekler ile ilgili bilgi verdi.  
Son olarak gönüllü gençlik timi uygulamasından bahsedilerek öğrencilerden katılmak isteyenler için form dağıtımı yapıldı. Bu anlamlı etkinlikte öğrenciler merak ettikleri soruların cevaplarını alarak sosyal yardımlaşmanın önemini bir kez daha anlamış oldular.

MAMA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

Bahçeşehir Alanya Okulları bir kez daha muhteşem bir organizasyona imza attı. Alanya Belediyesi ile iş birliği yapılan ” 04 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” etkinliği kapsamında Alanya Kültür Merkezi’nde sergilenen “Ormanın Bekçileri” adlı tiyatro oyunu profesyonelleri aratmayacak bir başarıyla sergilendi. Bahçeşehir Alanya Okulları Ortaokul öğrencilerinin sergilediği oyunda, oyunu izlemeye gelenler bilet satın almak yerine sokak hayvanları için 1 paket mama getirdi. Bahçeşehir Alanya Okulları lise öğrencilerinin hazırladığı mama kutularına bırakılan mamalar lise öğrencileri tarafından tasniflenerek Demirtaş Hayvan Barınağına bağışlanacak.

SOSYAL YARDIMLAŞMA ÖRNEĞİ

Alkışlar eşliğinde son bulan oyunun ardından konuşma yapan Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Nazmi Yüksel, Bahçeşehir Alanya Okulları Müdürü Metin Altun ve Bahçeşehir Alanya Okulları Okul Aile Birliği Başkanı Gaye Aktay özellikle hayvan sevgisine ve hayvanları korumaya vurgu yaptılar. Halkın yoğun ilgisi ve dışarılara taşan kalabalık oyuna olan ilgiyi gösteriyordu. Bu anlamlı gecede hem sahnelenen oyun hem de sosyal yardımlaşma örneği büyük takdir topladı.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

ALKÜ Çocuk Yaz Kampı başladı
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ALKÜ-TÖMER)...

Haberi Oku