Eğitim:
Belediye personeline resmi yazışma ve arşivleme eğitimi

 Belediye Binası ve dış hizmet birimlerinde resmi yazışma ve arşivleme ile ilgili görevli personellere yönelik olarak gerçekleştirilen Resmi Yazışma Kuralları, Dosyalama ve Arşiv Hizmetleri Eğitimine, 17 Kasım bugün başlandı. 

Kamu Yönetimi Uzmanı Tarık Zeki Şahım birinci günkü eğitimde resmi yazışmaların kamu kurumları açısından önemi, dosyalama kuralları ve resmi yazışmaların arşivlenmesinin kurum açısından önemine dair bilgiler verdi. Şahım, Alanya Belediyesi’nin kullandığı (SAYSİS) Elektronik Belge Yönetim Sistemiyle ilgili personelin sorularını yanıtladı. 5n 1K kuralının habercilikte ne kadara önemliyse, resmi yazışmalarda da o kadar önemli olduğuna vurgu Yapan Uzman Şahım, elektronik imzanın önemine dikkat çekti. Gelecekte kağıtla yazışmaların bırakılarak tamamen elektronik yazışmalara geçileceğini öngören Tarık Zeki Şahım, bundan da ülkelerin ciddi tasarruf sağlayacağını söyledi. 

“EĞİTİMLER KURUMSAL YAPIMIZA GÜÇ KATACAKTIR”

Yarın da devam edecek Resmi Yazışma Kuralları, Dosyalama ve Arşiv Hizmetleri Eğitimleriyle ilgili bilgi veren İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Gani Şahin, “Eğitimlerimiz Alanya Belediyesi’nin kurumsal yapısına güç katacaktır.” dedi.
2 günlük hızlandırılmış bir eğitim başlattıklarını, bunu da slaytlarla desteklediklerini kaydeden Şahin, eğitimlerin sonunda Alanya Belediyesi’nin resmi yazışma, dosyalama ve arşivleme hizmetlerinin daha da hızlanarak seri olacağını ifade etti.


banner111
Anahtar Kelimeler
Presonel

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

ALKÜ Çocuk Yaz Kampı başladı
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ALKÜ-TÖMER)...

Haberi Oku