Eğitim:
Bulgar akademisyenler Alanya'da
Bu kapsamdaki çalışmalarının meyvesini almaya başlayan ALKÜ, Polonyalı Akademisyenlerden sonra bu kez de Erasmus değişim programı kapsamında Bulgaristan Sofia Teknik Üniversitesi'nden gelen 3 akademisyeni 1 hafta süre ile Alanya'da ağırlayacak. ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nı makamında ziyaret eden heyette Bulgaristan Milli Eğitim Bakanı Yükseköğretimden Sorumlu Danışmanı Prof. Dr. Ognia Nakov, Sofia Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dimitar Vergiev ve Prof. Dr. Georgi Naydenov ile ALTAV Üyesi ve ALTSO Meclis Üyesi Kerim Yılmaz ve ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş de hazır bulundu. Ziyarette, heyet ile ALKÜ arasında geçekleştirilecek işbirlikleri konularında fikir alışverişi yapıldı. Ortak Avrupa Birliği (AB) Projeleri hazırlama, ALKÜ Mühendislik Fakültesi bölümleri ile Sofia Teknik Üniversitesi bölümleri arasında ortak yüksek lisans programları açılması gibi konular da gelen akademisyenler ile mutabakata varılan konular arasında yer aldı.

ALKÜ'lü akademisyenler ve öğrenciler ile ortak ders verme hareketliliği kapsamında ALKÜ'ye gelen Bulgar akademisyenler, Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerine kendi uzmanlık alanları konularında seminerler verdi.

Rektör Pınarbaşı, “ALKÜ hedefleri arasına koyduğu uluslararası üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu konudaki çalışmalarımız dünyanın çeşitli ülkelerindeki üniversiteler ile de devam edecektir.” dedi. Sofia Teknik Üniversitesi ile yapılan Erasmus anlaşması ve bir dizi görüşmelerden çok memnun olduğunu ifade eden Rektör Pınarbaşı, kendisini ziyaret eden heyete çalışmalarında başarılar diledi.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

ALKÜ'nün o projesine 1 milyon hibe
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversite’sinin (ALKÜ) Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’na (BAKA) sunduğu 1 milyon...

Haberi Oku