Eğitim:
Dikkat pazar günü sınav var
37 sınav merkezi okullarda olmak üzere, Alanya L Tipi Ceza İnfaz Kurumu da dahil toplamda 38 sınav merkezinde yapılacak KPSS Ortaöğretim sınavına 10.771 kişi katılacak. Sınava girecek vatandaşlarımızın sakin bir ortamda sınav olmaları için, sınav yapılacak okullara yakın caddelerde ses ve gürültü yapılmaması, adayların motivasyonlarını bozmaması adına önem taşıyor.

PAZAR GÜNÜ NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ AÇIK OLACAK

Sınav gününde nüfus cüzdanlarını kaybeden adaylar sınava alınmadığından dolayı, sınav günü 07.00 ile 10.15 saatleri arasında Alanya Nüfus Müdürlüğü açık olacak. Nüfus Müdürlüğüne gelecek olanlar mutlaka ‘Nüfus Cüzdanlarını ve Sınav Giriş Kart’larını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Adayların motivasyonlarının bozulmaması için sınav yapılacak olan alanların çevresinde araç kornası çalınmamasına özen gösterilmesi, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapılması, düğün, asker uğurlama vs. konvoyları oluşturulması, bina hafriyat yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri ve benzeri her türlü gürültü yapılmaması gerekmektedir.

TRAFİĞE DİKKAT 

Yaşanacak trafik yoğunluğu ihtimaline binaen sınav başlamadan en az yarım saat önce sınav merkezlerinde hazır olunması tavsiye edildi.

KAYMAKAM TANRISEVEN "GEREKLİ TEDBİRLER ÜST SEVİYEDE TUTULACAK"

Sınav günü sessiz olunması gerektiğini belirten Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, "Okulların içerisinde ve çevresinde sessizlik sıfır seviyede olmalı. Emniyet ve Jandarma her türlü güvenlik önlemlerini alacaklar. Sınava girecek adaylara başarılar dilerim” dedi.

banner111
Anahtar Kelimeler
Sınav

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya Bahçeşehir'in Filistin duyarlılığı
Bahçeşehir Koleji Alanya Filistin'e yapılan saldırılar nedeniyle 19 Mayıs konser programını erteledi.

Haberi Oku