Eğitim:
Gazi ve şehit çocukları  15 Temmuz Müzesi'nde
Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Kahramanların Emanetleri' projesi kapsamında üç gün süren gezi kapmsamında 12 gazi ve şehit çocuğu Hafıza 15 Temmuz Müzesi'nin açılışına katıldı.
Alanya'da yaşayan gazi ve şehit çocukları Alanya Emniyet Müdürlüğü ve Sosylal Hizmerler Müdürlüğü projesi ile geziye götürülen 12 çocuk geçmişin izlerini taşıyan İstanbul ve Osmanlı'nın temellerinin atıldığı Bilecik' İ ziyaret etti. Polis memurlarının refakat ettiği geziya katılanlar önce Bilecik'in Söğüt ilçesinde Osman Devleti'nin kurucusu Osman Bey'in babası Ertuğrul Gazi'nin türbesini ziyaret etti. “Kahramanların Emanetleri” projesi kapsamında düzenlenen kültür gezisinde Alanya ekibi, 15 Temmuz Kahramanlık Destanını hafızalarda canlı tutmak için hazırlanan "Hafıza 15 Temmuz Müzesi" açılışına katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açılışın ardından gezi heyeti Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethedişini anlatan Panorama 1453 Tarih Müzesi, Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Sultanahmet Camii ve Yerebatan Sarnıcı ziyaret ederek turuna devam ediyor.
Çocuklara ayrıca Miniatatürk Türkiye Parkını gezerek ülkemizin çeşitli illerinde ve gönül coğrafyamızda bulunan ecdat yadigârı tarihi zenginliklerimizin minyatürlerini görerek bu eserler hakkında bilgi sahibi olacaklar. Gezinin sonunda çocuklara boğaz turu yapılarak gezi tamamlanacak. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

ALTSO Akademi hızlı başladı

Haberi Oku