Eğitim:
Genç hayırseverden 8 derslikli ortaokul protokolü
Hayırseveri en fazla şehir
Çalıştığı iller arasında hayırseverlerin en fazla olduğu şehrin Antalya olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Antalya’da eğitime hayırsever desteği çok büyük. Hayırseverlerin eğitime katkısının en çok olduğu bu güzel ilde bulunmaktan görev yapmaktan çok mutluyum. Öncelikle bu tür işler gönül işi. Sizin gibi genç yaştaki bir vatandaşımızın böyle bir gönül işine kalkışması beni çok mutlu etti. Genç yaşta eğitime yapmış olduğunuz bu girişim örnek bir davranış. Serik adına, Antalyamız adına hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Eğitimde Öncü Şehir
Antalya’nın eğitimde öncü şehir olması için hayırseverlerle işbirliği içinde bulunacağını vurgulayan Vali Yazıcı, “Eğitim bizim için çok önemli. Bu konuda İl ve İlçe Milli Eğitim müdürlerimiz ile Gençlik ve Spor müdürlerimizle birlikte tüm kamu kurum temsilcilerimizle çalışmalar yürütüyoruz. Bu konuda genç hayırseverimiz gibi birçok hayırseverimizle iş birliği içinde eğitim alanındaki eksiklerimizi tamamlamak ve çocuklarımıza daha iyi imkânlarda eğitim olanakları sunmak adına protokoller imzalıyoruz. Bugün imzalamış olduğumuz okul protokolümüzdeki gibi genç hayırseverleri görmek bizi çok mutlu etti. Hayırseverlerimizin eğitime katkı sunmaya devam etmelerini bekliyoruz.” dedi.
Hayırsever İbrahim Şahin ise; “Doğduğum, büyüdüğüm memleketime okul yaptırmayı hep istiyordum. Çok şükür bu hayalim gerçekleşiyor. İnşallah bu okuldan hem şehrimize hem ülkemize hayırlı gençler yetişecek.” ifadelerini kullandı.Hayırsever İbrahim Şahin ile protokol imzalayan Vali Yazıcı, hayırsevere günün anısına plaket takdim etti.banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Profesörden çobanlık dersi
Antalya Ticaret Borsası (ATB) ile Antalya Tarım Müdürlüğü, pandemi döneminde tarımsal eğitimi kesintisiz...

Haberi Oku