Eğitim:
MİNİKOD PROJESİ MEZUNLARINI VERDİ
Alanya Belediyesi ve Deep Bilişim Teknolojileri ortaklığıyla, Emine Hacıkura Kütüphanesi’nde 3 Temmuz - 28 Ağustos tarihleri arasında eğitmen Ferhat Nalbant eşliğinde 8- 14 yaş grubuna yönelik Minikod Projesi Kod Okur – Yazarlığı eğitimi gerçekleştirildi.

13 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen eğitimin ardından, öğrencilere Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp ve Tiyatro müdürü Hüseyin Çinal tarafından belgeleri verildi. Aynı zamanda 2015 yaz döneminde kitap bölümünü düzenli kullanarak en çok kitap okuyan 12 öğrenciye de bu törende hediyeleri takdim edildi.

Vatandaşların bilgisayar ve teknolojiden yeterince yararlanabilmesi için Alanya Belediyesi Emine Hacıkura Kütüphanesi’nin bilgisayar bölümünde kış dönemlerinde yetişkinlere, yaz dönemleri ise 8 – 14 yaş grubu öğrencilere bilgisayar eğitimleri verilmeye devam edecek. Aynı zamanda kitap bölümünde ise her yaştan okuyucuya ödünç kitap sistemiyle kitap okuma alışkanlığı edinmelerini sağlamaya devam ediliyor.

Programlama eğitimi ile öğrencilere bilgisayarın sadece bir oyun ve eğlence aracı olmadığını, günlük hayatta bilgisayar başında birçok işimizi kolayca gerçekleştirmemizi sağlayan uygulamaların nasıl oluşturulduğu anlatıldı. Bu sayede öğrenciler bilgisayarın temeline inerek beceri, mantıksal bağlam yeteneği, yaratıcılık, çözüm üretme, yeni bir şey yaratma, analitik düşünme yeteneği kazandı.

2015 – 2016 dönemi yetişkinler için bilgisayar kurs kayıtları da başladı.

İletişim: 0 242 511 36 24
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Gündoğmuş Kreş ve Gündüz Bakım Evi hizmette
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Gündoğmuş’ta yapımı tamamlanan Kreş ve Gündüz Bakım Evi...

Haberi Oku