Eğitim:
Ünlü sanatçılar ALKÜ ile buluştu

 ALKÜ ünlü oyuncular Tayfun Sav, Tevfik İnceoğlu, Nihat Oktay ile Yönetmen Banu Kaptanoğulları’nı öğrencileriyle bir araya getirdi. Alanya ve Gazipaşa’da çekimleri gerçekleştirilecek ve ulusal mecrada yayınlanacak olan yeni bir dizide beraber yer alacak olan konuşmacıların gerçekleştirdikleri 'Geçmişten Günümüze Tiyatro' konulu söyleşiye, ECS Medya Grup olarak ekibin cast, yönetmen ve yapım ekibi de eşlik etti. ALKÜ Alanya İşletme Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa ev sahibi ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nın yanı sıra ALKÜ Genel Sekreter Vekili Yrd. Doç. Dr. Fatih Selvi, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hakan Bütün, ALTSO Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Prof. Dr. Süleyman Uyar, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

'GÜZEL BİR ÜNİVERSİTE OLACAĞIZ'
Değerli isimlerin katılımlarıyla gerçekleştirilen söyleşinin açılış konuşmasını yapan Rektör Pınarbaşı konuşmasına, “Biliyorsunuz ki biz yeni bir üniversiteyiz. Her yönüyle güzel bir üniversite olacağız inşallah. Sizleri sadece bilimsel olarak değil, aynı zamanda sosyal olarak da iyi yetişmiş bireyler olarak görmek istiyoruz" sözleriyle başladı.
'HAYATIN İÇERİSİNDE YER ALIN'


Senatodan geçen ilk yönergelerden birinin öğrenci kulüplerine yönelik olduğunu ifade eden Rektör Pınarbaşı, “Sizlerin kulüpler kurmanızı istiyoruz. Aktiviteler yapın. Hayatın içerisinde yer alın. Sadece derslerinizle uğraşmayın. Bir tiyatro kulübümüz var. Hatta geçen sene çeşitli faaliyetlerde bulundular. Özellikle onlar için bugün çok değerli konuklarımız var” şeklinde konuştu.
'SİNEMA VE TİYATROYA ÖNEM VERİN'
Sinema ve tiyatronun kültürel öneminin yanı sıra ülkelerin tanıtımı için de ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Pınarbaşı, “Binlerce yılık bir tarihimiz olmasına karşın bu konularda bile maalesef çok ağır ilerliyoruz. O yüzden siz değerli gençlerimizin sinemaya ve tiyatroya daha fazla önem vermesini istiyoruz" diye konuştu. 
SAV'DAN ÖĞRENCİLERE OKUMA TAVSİYESİ
Kısaca konukların kendilerini tanıtmaları ile başlayan söyleşi ardından soru-cevap şeklinde devam etti. Öğrencilerin yönelttikleri zorlu soruların keyif kattığı söyleşide 'Kurtlar Vadisi' adlı dizide 'Mithat' karakteri başta olmak üzere birçok kişiliğe hayat veren tiyatro ve sinema sanatçısı Tayfun Sav, salonda bulunan öğrencilere çok okumaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Sav, 
uluslararası platformlarda daha fazla yer almamız gerektiğini ifade ederek, “Sinema alanında ülkemiz adına gelen her ödül bizleri sonsuz mutlu ediyor" dedi. Söyleşide yapımcı Erdal Açık, dizi sektörünün ticari yönünü de anlattı. Açık, dizilerdeki bazı konuların toplum tarafından ilgi gördüğü için sıklıkla işlendiğini ifade etti.  Söyleşide gençlerle bir araya gelmekten dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren konuşmacılar, ALKÜ’nün ilerleyen süreçte güzel ve başarılı bir üniversite olacağına inandıklarını belirterek her türlü desteği vereceklerini söylediler. Samimi bir ortamda gerçekleştirilen söyleşinin sonunda konuklardan ünlü oyuncu Tayfun Sav öğrencilere duygu yüklü bir şiir okudu. Beğenilerini alkışlarla ifade eden öğrenciler söyleşinin ardından konuklarla özçekim yaptı

banner111
Anahtar Kelimeler
Alkü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

ALTSO'dan bilgilendirme semineri
Antalya Ticaret İl Müdürlüğü ile ALTSO işbirliğinde 'İkinci El Motorlu Kara Taşıtları'nın...

Haberi Oku