Eğitim:
Yurt dışı eğitimi için öğrenci ve velilere YEDAB'dan uyarı
YEDAB Başkanı Osman Yılmaz yaptığı açıklamada, öğrencilerin hem kayıt sürecinde hem de sonrasında mağdur olmamaları açısından destek ve beraber çalışmayı düşündükleri yurt dışı eğitim acentelerini iyi araştırmaları uyarısını yaparak gerekirse derneklerine arayan veli ve öğrencilere Türkiye’nin bir çok ilinde faaliyet gösteren üyeleri olan Yurt dışı Eğitim acentelerine yönlendirebileceklerini belirtti. 

Öğrencilerin yoğun olarak Kanada, İngiltere ve eski Doğu Avrupa ülkelerindeki üniversitelere tercih ettiklerini belirten Osman Yılmaz dil seviyesi yeterli olmasa bile Türk öğrencilerin şartlı ön kabuller ile bu üniversitelere kayıt olduğunu ve sonrasında dil yeterliliğine ulaştığını belgelemesi ile üniversiteye devam edebildiğini kaydetti. Yılmaz, "Türkiye’deki üniversite sınav sonucunun sadece Almanya için gerekli olduğunu bunun dışındaki ülkeler için üniversite sınavını kazanmanın bir şart olarak öğrencilere sunulmamaktadır” dedi. 

Yılmaz, gerek dil eğitimi gerekse üniversite eğitimi için yurt dışını tercih eden öğrenci ve velilerin çalışacakları acenteyi ilk baştan araştırırlarsa sonrasında mağdur duruma düşmeyeceklerini ifade etti. banner111
Anahtar Kelimeler
Yurtdışı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

ÖSYM 2020 sınav takvimi açıklandı
Milyonlarca kişinin beklediği Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2020 sınav takvimi açıklandı....

Haberi Oku