Ekonomi:
Alanya'da yabancıya mülk satışını anlattı
Alanyalı ünlü emlakçı Durmuş Özgen, katıldığı TV programında yabancıya mülk satışı, yabancıların vatandaşlık hakkı almak ve mülk alım-satımlarındaki artışı değerlendirdi.

Alanyalı ünlü emlakçı Trust United Emlak şirketi sahibi Durmuş Özgen, Ekotürk kanalından yayınlanan ‘Konuta yön verenler’ programına katıldı. Özgen, yayına telefonla görüntülü bağlanarak Alanya’da yabancıya mülk satışı, yabancıların vatandaşlık hakkı almak ve mülk alım-satımlarındaki artışı değerlendirdi.

“Genç yatırımcılar için inanılmaz gelir kaynağı”

Program yapımcısı İsmail Altın’ın Avrupalılar kredi kullanarak mı yatırım yapıyor sorusu üzerine Özgen, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
“Avrupa’da genç nesil için yatırımlar daha yüksek. Şuan İsveç’te yıllık faiz yüzde 1-3 şekilde seyir ediyor. Biz onlara yüzde 3-5 arası kira garantisi ön görebilirsek düşünmeden alıyorlar. Çünkü aradaki fark onlar için inanılmaz gelir kaynağı” dedi.

“Alanya’da yazlık yatırım daha fazla”

Türkiye’de 250 bin dolarlık yatırım yapanların vatandaşlık aldığını aktaran Özgen, “Alanya’da vatandaşlık talebi çok düşük. Sebebi ise müşteri yapımız Ortadoğulu değil. Yatırımcılara daha çok Avrupa olduğu için kendi ülkelerinden oldukça memnun. Buradan satılan konutlar genellikle yazlık evler. Birkaç ay gelip tatil yaptıkları konutlara yatırım yapıyorlar. Toplam satışların içerisinde yüzde 1 yoktur Alanya’da yapılan yatırımlarda. Dolasıyla çok fazla vatandaşlık talebi yok. Bir ara azda olsa Türkmenler vatandaşlık istemişti. Onlardan azda olsa vatandaşlık geldi” diye konuştu. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Ali Bahar: Finansman ihtiyacı büyümenin göstergesidir

Haberi Oku