Ekonomi:
ALANYALI EMLAKÇILAR UKRAYNA'DA
Alanya’da emlak sektöründe faaliyet gösteren Emrah Yeşilkaya’ya ait EMR Emlak Ukrayna’da yapılan fuarda Alanya’yı temsil etti.
EMR Emlak ve İnşaat Ukrayna’da yapılan emlak fuarında Türkiye’yi ve Alanya’yı temsil etti. Ukrayna’da 3 gün yoğun alaka ile süren emlak fuarında, sadece Ukrayna vatandaşlarının değil, o bölgede yaşayan farklı ülke vatandaşlarıyla da muhatap olup Alanya tanıtıldı. 

EMR Emlak sahibi Emrah Yeşilkaya fuardaki izlenimlerini ise şöyle aktardı: 

“Ukrayna hem kültürel anlamda hem de tarihi zenginliği açısından diğer doğu blok ülkelerinden farklı bir yapıya sahip. Fuar amaçlı gittiğimiz Ukrayna’da gezme fırsatı bulduğumuz zamanlarda tarihi yerlerin görkemi ve mimarisi bizleri büyüledi. Rus vatandaşlarından farklı bir yapıda olan Ukrayna halkı daha yardımsever ve güler yüzleriyle bizi karşıladılar. Şuan ki içerisinde bulundukları durumu da göz önüne alırsak Kiev’de çıkan iç karışıklılığı tamamen birlik olarak bitirmiş ve yeni bir rejimde Kiev’de rahatça yaşadıklarını gözlemledik. Yurtdışı alımlarında, emlak potansiyeli yüksek olan bir şehirdir Kiev. Biz de çalışmalarımız ona göre yaparak kendi projemiz olan Akar Residence’ı tanıttık. Bizim gibi Alanya’yı ve kendi projelerini tanıtma amacıyla gelen Alanya firmalarını da buradan tebrik etmek istiyorum. Bizler oraya her ne kadar Alanya’mızı ve sektörümüzü tanıtmak için gitsek de, bize fuar alanında yöneltilen soruların çoğu da maalesef ülkemizde olan terör sorunu ile alakalı oldu. Yurt dışı basınında farklı gösterilmeye çalışan, sektörümüz önde gelmek üzere birçok konuda Türkiye’ye zarar verme amacıyla yapılan yayınların Ukrayna vatandaşları üzerindeki etkisini de gördük. Bir nevi emlak sektörü dışında kendimizi ülkemizin temsilcileri olarak, olan olayları tüm gerçekliğiyle Ukrayna vatandaşları ile paylaştık. Biz gerçekleri anlattıkça verdikleri tepkiler şaşırtıcı oldu ve ülkemize karşı daha ılımlı yaklaşarak Alanya’mıza ilgi ve alakalarını artırdılar. Biz hem Alanya’mızı temsil etmemizin hem de ülkemizin içinde bulunduğu durumu tüm gerçekliği ile anlatmanın bir nevi turizm elçisi olmanın gururunu yaşıyoruz. Son dönemde Dolar ve Euro paritesinin TL karşısında yükselmesi ve yurt dışı, özellikle Rusya ve Ukrayna ekonomisine darbe vurarak, emlak piyasası önde olmak üzere birçok sektörün Akdeniz sahasında sezonu kötü geçirmesine sebep oldu. Ancak biz ve diğer temsilciler, yaz sonu kendi kabuğumuza çekilmeyerek hem şirketimiz için hem de Alanya’mız için adımlar attık. 3 gün sonunda güzel kontaklar kurarak, Alanya’mızı en güzel şekilde temsil ederek geri ülkemize döndük. Bizler Alanya için geri adım atmayacağız. Birlik ve beraberlik ile tek koldan yönlendirme ve Alanya’mızın yurt dışında daha iyi reklam çalışmalarıyla her zaman Alanya’mızı bir adım ileriye taşıyacağımıza inanıyorum. Ben EMR Emlak ve İnşaat sahibi olarak ekibimle, üzerimize düşen görevi en kutsal şekilde yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı hassasiyeti Alanya’nın önde gelen sivil toplum kuruluşlarının da göstermesi gerektiğini savunanlardanım. Turizm bizim yaşamımız ve geçim kaynağımız, eğer ona sahip çıkmazsak Alanya’mız gerileyerek çöküşe doğru gider. unutmayalım ki Bir Alanya’mız var.”
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Rüzgar'dan Alanyalı üreticiye önemli...

Haberi Oku