Ekonomi:
Darı uyardı! Esnaf kredilerinde önemli değişiklikler
Darı'nın açıklaması şöyle:

"Kooperatifimiz Kefaleti ile Türkiye Halk Bankasınca kullandırılan kooperatifimiz kredilerinde Merkez Birliğimizin Türkiye Halk Bankası ile yürütülen çalışmaları neticesinde uygulamalarda bazı değişikliğe gidilmiştir.
Kooperatifimiz kefaleti ile kredi kullanacak Esnaf ve Sanatkarlarımızdan bir yıllık faaliyet geçmişi aranmakta idi, Bu düzenleme yeniden gözden geçirilerek kredi talep eden Esnaf ve Sanatkarlarımızın en az üç ay faaliyet geçmişinin bulunması ,
ancak ulaştırma meslek kolundan faaliyet gösteren Esnaf ve Sanatkarlarımız için bu sürenin aranmaması şartı getirilmiştir.
Kredi borcu bitmeden Esnaflık faaliyetini sonlandıran, Vergi kaydını sildiren ortaklarımız kredi borçlarının tamamını kapatmaları gerekmekte kapatmadıkları takdirde kredi bakiyesi tutarı üzerinden Hazine Faiz Desteği olmaksızın KOBİ Segmentinde yer alan Firmalara uygulanan tabela faizi oranı uygulananacağı bildirilmiştir.
Bugün için bu faiz ortalama %26 ya tekâmül etmektedir.
01.05.2019 Tarihinden önce kredi kullanan ortaklarımıza ikinci bir kredi verilmesi durdurulmuş Ortağımızın mevcut kredi borcunu kendi kapattığı takdirde yeni kredi alma imkanı sağlanmakta idi.
Yapılan değişiklikle 01.05.2019 tarihinden önce kullanmış olduğu kredileri yeni kullanacağı kredi tutarına eklenerek kullandığı krediden kapatmak sureti ile kredi işlemlerinin yapılacağı bildirilmiştir."
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Hacıince bakanlığın hileli firmalar listesinde

Haberi Oku