Ekonomi:
Televizyon alışverişi yüzde 80 arttı
Hepsiburada'dan yapılan açıklamaya göre, Antalya'nın TV ve projeksiyon kategorisi alışveriş verilerini inceleyen Hepsiburada, Antalyalı müşterilerinin tercihleriyle ilgili önemli veriler ortaya koydu.

MURATPAŞA, KEPEZ VE ALANYA

Buna göre, Antalya'da, erkekler kadınlara göre 6 kat daha fazla televizyon alışverişi yaptı. En çok alışverişin 30-38 yaş aralığı tarafından yapıldığını belirten Hepsiburada, en çok talebin Muratpaşa'dan geldiğini açıkladı. Muratpaşa'yı sırasıyla Kepez, Alanya, Manavgat, Konyaaltı, Kaş ve Serik takip etti. Yılın ilk 6 ayında TV ve projeksiyon kategorisinden yapılan alışverişlerde talep, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 80 arttı.

Televizyon ve projeksiyona ilgi artıyor

Açıklamada görüşlerine yer verilen Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, Hepsiburada müşterilerinin alışveriş eğilimlerine ilişkin olarak şunları kaydetti: 

"Büyük ekran televizyon alışverişini e-ticaretten yapanların oranı, geçen yılın ocak-haziran dönemine göre yüzde 29 artış gösterdi, projeksiyon kategorisinde ise bu oran yüzde 21 oldu. En çok alışverişi 28-45 yaş aralığındaki müşterilerimiz yaptı. Televizyon alışverişini Hepsiburada'dan yapan İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'nın ardından en çok alışveriş yapan iller sırasıyla Konya, Antalya, Kocaeli, Balıkesir ve Gaziantep oldu. Projeksiyon alışverişinde ise büyük şehirlerin yanı sıra Kocaeli, Tekirdağ, Gaziantep ve Muğla da yoğun ilgi gösteren iller arasında. Biz de Hepsiburada olarak, müşterilerimizin eğilimlerini yakından takip ederek onların talepleri doğrultusunda ürün çeşitliliği ve alışveriş deneyimini sürekli geliştirerek müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz."
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Borsa üyelerine 4 milyon TL kredi desteği
Antalya Ticaret Borsası (ATB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde uygulamaya konan...

Haberi Oku