Alanya'da 6 bin nokta ilaçlanıyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sıkıntısız bir yaz geçirmeleri için sinekle mücadele çalışmalarını yoğunlaştırdı. Gazipaşa’dan Kaş’a 1200 personel ve 180 araçla aralıksız devam eden mücadelede kimyasal, biyolojik ve fiziksel yöntemler kullanıyor. 
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri 19 ilçede başta sivrisinek olmak üzere, karasinek, hamamböceği gibi halk sağlığı açısından önemli zararlılara karşı biyolojik, kimyasal ve fiziksel mücadele yapıyor. 1200 personel ve 180 araçla sineklerin üreme alanları ilaçlanıyor. Sinekle mücadelenin yoğunlaştığı ilçelerden Alanya’da turizm sezonu öncesi Alanya’da sinekle mücadele çalışmalarına hız verdi.
 
Alanya’da günde 6 bin nokta ilaçlanıyor 

Alanya’da 6 farklı bölgede 50 ekiple günde ortalama 6 bin nokta kimyasal ve biyolojik yöntemlerle uygulama yapıldı. Ekipler, sivrisinek, larva, haşere ve fare ilaçlaması gerçekleştirdi. Otel, site havuzları, yağmur suyu drenaj hatları, kanalizasyon giderleri, bina altlarındaki sular, arıtmalar ve arıtmaların terfi istasyonlarında kimyasal mücadele yöntemleri kullanan ekipler, kırsal alanda, bitki ve canlılara zarar verilmemesi için biyolojik mücadele yöntemini tercih etti. Tarımsal havuzlara sinek ve larva ile beslenen balıklar bırakıldı. 

Bodrum katlarına önlem 

Öte yandan Alanya’da bulunan beş ayrı atıksu arıtma tesisi ve Yumru Tepesi’nde bulunan 
çöp tesisi de düzenli olarak ilaçlanıyor. Büyükşehir ilaçlama ekipleri, Alanya’da yoğun yağışlar nedeniyle yol seviyesi altında kalan binaların zemin katlarında su birikintileri meydana gelmesi üzerine tedbirler aldı. Sivrisineklerin üremesine neden olan su dolu bodrumlar düzenli olarak ilaçlanıyor. banner111
Anahtar Kelimeler
Sinek

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner199

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Otobüsün koltuklarının altından uyuşturucu...
Hatay'dan temin ettiği uyuşturucu ile Antalya'ya dönen şüpheli yolda yapılan operasyon sonucu...

Haberi Oku