Alanya'da yaşayan Rus vatandaş Müslüman oldu

Müslüman olmaya karar veren, Alanya’da yaşayan Rus vatandaşı Valeriya Zorina için Müftülük makamında düzenlenen merasimle bugün Müslüman oldu.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan merasimde Alanya  İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından İslamiyet hakkında Zorina'ya özlü bilgiler verildi. Dr. İhsan İlhan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (S.A.S.)’dır. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur’an-ı Kerim, son ilahi kitaptır. Onda bildirilenlerin bütününe şeksiz şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz. İslâm’a girmek; Allah’a, Muhammed Mustafa (S.A.S.)’in Allah’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı “Kelime-i Şehadet” ile dile getiririz. Şimdi sizin kelime-i şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz.”

Düzenlenen merasimle Müslüman olan Valeriya Zoria ismini ‘Hanna’ olarak değiştirdi. Ardından İlçe Müftüsü Dr. İhsan İLHAN, Hanna’yı İslamiyeti seçtiğinden dolayı tebrik ederek ihtida belgesini takdim etti. Ayrıca Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından Hanna'ya Rusça mealli Kur’an-ı Kerim hediye etti.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Konsey'den Rektör Kalan'a ziyaret!
Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan ve Yürütme Kurulu ALKÜ Rektörü Prof.Dr. Ekrem Kalan'ı ziyaret...

Haberi Oku