Mezarlıklarda kapsamlı temizlik
Antalya Büyükşehir Belediyesi, mezarlıkların rahat ziyaret edilebilmesi ve defin işlemlerinin kolay yapılabilmesi için 19 ilçede çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Alanya Hizmet Birimi’ne bağlı mezarlık ekipleri, günlük, cenaze hizmetleri ve mezarlık kazımı çalışmalarının yanında Alanya’nın 102 mahallesinde bulunan 457 mezarlıkta bakım yapıyor. Ekipler, bakım onarımın yanı sıra, temizlik, duvar, mezarlık içi yollara parke döşeme çalışmalarını da sürdürüyor. Çalışma planına göre6’şar kişi ve 5 gruptan oluşturulan 30 personel Alanya genelinde Kasım 2019’dan Eylül 2020’ye kadar  84 mahalledeki 191 mezarlıkta toplam  1570 dönümlük alanda temizlik çalışması gerçekleştirdi. 

MANAVGAT MİHRAP MEZARLIK GENİŞLETİLİYOR

Büyükşehir Belediyesi, Manavgat’ta da 55 kişilik bir ekiple mezarlık bakımlarını sürdürüyor. Ekipler, Manavgat Çardak MahallesiMihrap Mezarlığı’nda genişletme, bakım onarım ve yenileme çalışması başlattı. Mahalle mezarlığında defin alanının yetersiz kalması sebebiyle mahalle muhtarından gelen talep ile yeni defin alanları oluşturuluyor.Çalışmalardan memnuniyetini dile getiren mahalle sakinleri, çalışmalar dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ettiler.Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü Manavgat Birimi Cevizler, Seydiler, Boztepe, Doğançam, Hatiplar ve Denizyaka mezarlıklarında ot temizliği gerçekleştirdi. 

KAŞ VE DÖŞEMEALTI MEZARLIKLARINDA TEMİZLİK

Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ekipleri, Kaş’ın Sarılar Mahalle Mezarlığı’nda ot temizliği yaptı.Döşemealtı ilçesi Yeniköy Mahallesi’ndeki mezarlıklarda da büyüyen otlar kesilerek, vatandaşların kabirleri daha rahat ziyaret etmesine imkan sağlandı.


banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Toplu ulaşım bugün denetimde
Koronavirüs salgını sebebiyle arttırılan denetimler bugün de devam ediyor. Hafta başından itibaren başlayan...

Haberi Oku